cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 4 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • raw beslenme

  Raw (bkz:Raw) beslenme uzun süredir aklımda olan bir şey. Bunu uygulayan biri varsa deneyimlerini paylaşıp yararları, devam ettirilebilirliği, daha farklı ne getireceği hakkında bilgi verebilir mi?
  çok sağlıklı olan beslenme biçimidir. tanıdığım bir şef vardı raw vegan bir yaşam süren, kendi çiftliğinde, bahçesinden kopardığını mutfağında kullanan birisiydi. şahsi fikrim, bahçeden kopartabildiğiniz bir düzen kurduğunuzda sürdürülebilir olduğunu düşündüğüm bir beslenme biçimidir. satın alma yoluyla, zihin ve fiziksel anlamda çok yorucu bir hale dönebilir.
  zamanında hem spor hem de su diyetini 42 gün devam ettirmiş bir insan evladı olarak raw beslenmeyi sanırsam hiç mi hiç yapamam biraz baharat biraz haşlanmış şeyler olmasa yapamam sanırsam.

  (bkz:Yaşam için yeşil) diye bir kitap var alıp okuyabilirsiniz tarifler falan var. Bir sürü detayı var. Yazari doktor veya bir uzman değil ama kendi arastirmalarini yaziyor. Açıkçası begenmedim kitabi ama neyse konuya donelim bence zor bir şey özellikle alışık olduğumuz kültüre uzak bir beslenme ki denedim de bir ama olmuyor. Lezzetsiz ciğ beslenme, makarna yok pilav yok hamur işi yok bakliyat yok ve bunların alternatifi yerine koyabileceğiniz bir şey de yok. Sağlık açısından doktor değilim o yuzden yorum yapamam. Evet pisirince besinlerin degerleri cok düşüyor ama hayatımı smoothie yaparak geçirmek istemiyorum şimdilik.

  insanı yüksek yaşam enerjili pırıl pırıl bir melek haline getiren beslenme türü. sumutiler geçiş aşamasında kullanılır, zamanla meyvecil beslenmeye dogru uzanılır.


  çiğ besinler besin değerlerinin yanısıra sindirimleri icin gereken enzim ve asitleri de barındırırlar. kısacası kendilerini sizin için sindirirler. enerjiniz size kalır.


  pişmiş yiyecekler ısıya duyarli asit, vitamin ve enzimlerden yoksun oldukları icin sindirim, midenin asit üretmesine sebep olurken, büyük porsiyonların çoğu en iyi ihtimalle kullanılmadan atılır ya da yağa dönüşür.


  çiğ beslenmeden zaman zaman kopmam, bana verdiği yaşam sevincinin ve enerjinin yaşadığım çevreyle büyük bir uyumsuzluk yaratması gibi hazin bir sebepten kaynaklaniyor. eğer sigara, alkol ve uyuşturucu kullanmayan, doğada bolca vakit geçiren, beden aktif insanlardan oluşan bir çevreniz varsa böyle bir sorun yaşamazsınız.


  yazarken aydınlandım ben de su an..

  Avustralya'nin çevresini yani yaklaşık 15.780 km'yi 366 gün boyunca hiç ara vermeden genellikle meyve yiyerek koşarak Dünya Rekoru kıran RAW Vegan çift. Gerçekten inanılmaz.

  video

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk