cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

12 + 12 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • kullanıcı sözleşmesi

  1) Tüm üyelerin kayıt olurken kuralları okuyup kabul ettikleri, kendi onayları ile varsayılır. Yeni üye olunması ya da kurallardan haberdar olunmaması, kuralları ihlal etmek için geçerli bir neden değildir. Kural listesi dönem dönem güncellenebilir ve üyeler periyodik olarak kural listesini gözden geçirmelidirler.

  2) Vegan Sözlük’e üye olan tüm kullanıcılar otomatik olarak entry girme ve başlık oluşturma yetkilerine sahip olurlar. (Çaylaklık dönemi için yalnızca entry girilebilir)

  3) Vegan Sözlük’de paylaşılan entrylerden öncelikle entry sahipleri sorumludurlar. Admin ya da yetkililer başkalarının mesajlarından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılır. aktif ya da pasif yazarların entryleri için Açıklama yapmadan instagram paylaşımlarını silme, düzenleme, saklama, entryleri silme, düzenleme, taşıma ya da forumda muhafaza etme hakkı sözlüğe aittir.


  4) Ayrımcılığa neden olabilecek, ırkçı, türcü, cinsiyetçi, sınıfçı, göçmen karşıtı, homo/bi/trans fobik söylemler ve tartışmalarda bulunmak yasaktır.


  5) Avatar ya da profil kapak resminde kullanılan grafikler herhangi bir şekilde tahrik edici, hakaret içeren, belirli bir kitleyi hedef alan unsurlar içermemkle beraber, telif hakkı içerecek bir görsel olmamalıdır.


  6) Başkalarına ait kişisel bilgileri kullanmak veya paylaşmak yasaktır. hesap paylaşımı da buna dahildir. (Adres, telefon numarası, hesap bilgileri gibi)


  7) Kurallara uymayan üyelerin entryleri uyarı yapılarak ya da yapılmadan silinir/taşınır/düzenlenirler. Uyarılara rağmen kuralları ihlal eden üyelerin hesapları uyarı gereği görülmeksizin iptal edilir ve siteden uzaklaştırılırlar.


  8) telif hakkı ihlali oluşturabilecek görsellerin paylaşımları sonucunda, telif haklarından dolayı oluşacak maddi, manevi sonuçlar, görseli paylaşan yazarın sorumluluğundadır. görsellerin saptanması halinde moderatör ekibi, yazarı bilgilendirerek görselin kaldırmasını isteyebilir.


  9) Bir kullanıcı olarak girdiğiniz tüm bilgilerin ve içeriklerin bir veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. İzniniz olmadan bu bilgiler üçüncü şahıslara dağıtılmayacaktır. ancak vegan sözlük sosyal medya hesaplarında, yazılan girilerin tamamı ya da bir kısmı paylaşılabilecektir. yapılacak herhangi bir saldırı sonucu bu bilgilerin ele geçirilmesi durumunda vegan sözlük sorumlu değildir.


  10) vegan sözlük'te yer alan içerikler önceden kontrol edilmiyor olması nedeniyle 18 yaşından küçüklere uygun olmayabilir.


  11) vegan sözlük'te yazarlar tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye yapılmaksızın, yazarlar tarafından üretilmektedir. şikayet/iletişim kısmından başvuru yapılmadığı sürece, yazarlar tarafından oluşturulan içeriğin hukuka uygunluğunu denetleme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. ancak, vegan sözlük yazarlar tarafından oluşturulan içeriklerin hukuka uygun olmasına özen göstermekte ve yapılan her şikayet/iletişim başvurusunu inceleyip, değerlendirmektedir. bir başlıkta yer alan yazılar genelde farklı yazarlara ait olmaktadır. bu nedenle, şikayet oluştururken, ilgili içeriğin yanında bulunan şikayet butonunu kullanarak, her şikayet edeceğiniz içerik için aynı seçeneği kullanmanız gerekmektedir. şikayetleriniz kişisel haberleşme niteliğinde olmayıp, şikayetiniz ve iletişim bilgileriniz gerekli görüldüğü takdirde yayınlanabilir, üçüncü kişilerle ve/veya yasal mercilerle paylaşılabilir. bu nedenle şikayetlerinizde ifşa edilmesini istemediğiniz beyanlarda bulunmamanızı tavsiye ederiz. herhangi bir yorum, başlık silinmesi talepleriniz, vegan sözlük kurallarına (bkz:vegan sözlük kurallar) uygunluğu denetlenerek değerlendirilmektedir. değerlendirme sonucunda silinmesini istediğiniz içerik silinmeyebilir. bu durumda adli makamlara başvurmanız halinde, işleyiş sırasında istenen tüm datanın iletilmesi ve kararın uygulanması hususunda vegan sözlük olarak ivedi bir şekilde yardımcı olacağımızı belirtmek isteriz.


  12) vegan sözlük içerisinde yer alan içeriğin yüzde yüz doğru ve/veya tamamen güncel olduğu, vegan sözlük tarafından iddia veya garanti edilmemektedir. vegan sözlük'te yer alan bir bilgi, yorum, öneri, ironi, tecrübe paylaşımı gibi içeriklerin referans alınması nedeniyle oluşabilecek (dolaylı veya doğrudan)maddi ve/veya manevi herhangi bir kayıptan vegan sözlük sorumlu değildir.


  13) vegan sözlük dahilinde yazarlar tarafından paylaşılan bağlantılara (linklere) ilişkin hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. bu bağlantıların kontrolü yapılmamakla beraber, bağlantı içeriğinde yer alan, alabilecek herhangi bir zararlı yazılım sonrasında oluşabilecek kayıp ve/veya zararlardan vegan sözlük sorumlu değildir. başlık altında link verilmiş siteler, bağlantılar vegan sözlük üzerinden bağlantı (link) sağlanan ayrı siteler olup, vegan sözlük’ün bu sitelerin içeriği, yer sağlanması veya yönetimi gibi konularda herhangi bir sorumluluğu ve yetkisi bulunmamaktadır.


  14) sitenin virüs ve zararlı içerik barındırmaması için özen sarf edilmekle birlikte, herhangi bir nedenle bilgisayarınıza virüs vb. zararlı yazılımların bulaşması ihtimali bulunmaktadır. bu gibi risklere karşı antivirüs programları ve benzeri uygulamalar kullanmanızı tavsiye ederiz. karşılaşabileceğiniz yazılımsal ve donanımsal dahil olmak üzere hiçbir zarara ilişkin sorumluluk kabul etmemekteyiz.


  15) vegan sözlük kullanım koşullarını, kullanıcı sözleşmesini önceden bildirmeksizin değiştirebilir. bu nedenle, belirli aralıklarla incelemenizi öneririz.


  16) kişisel verilerinizi, kvkk, 5651 sayılı internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanun, 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunu, 5237 sayılı türk ceza kanunu başta olmak üzere ilgili diğer mevzuat kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek ve size daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla bu gizlilik politikası ve kvkk’ya uygun olacak şekilde işliyoruz.


  bu belge en son 04.19.2021 tarihinde güncellenmiştir.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk