cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

5 + 16 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan sözlük kurallar

  vegan sözlük, veganların tecrübeleri, bildikleri ve fikirlerini içeren bir platformdur. gün geçtikçe sözlük yönetiminin de sözlük içerisinde gelişen durumlardan edindiği tecrübeler ile değişmekte ve gelişmekte olan bu kurallar, tüm yazarların üyelik işlemini tamamladığında uymayı kabul ettiği sayılan kurallardır. bir yazarın genel hatları itibarı ile uyması gereken bu kurallar şu şekildedir;


  - sözlük, genel hatları itibarı ile doğrudan ya da dolayılı yoldan veganlık, hayvan hakları, çevre ve genel hatlarıyla insan ve hayvan eşitliği vb konular çerçevesindedir. bunlarla beraber kesinlikle ırkçılık, türcülük vb ayrım içeren davranışların karşısındadır.


  - yukarıdaki kavramlar içerisinde sözlük içerikleri oluşturulabilirken, bahsi geçen genel konular ve konsept dışında kalan başlıklar silinecektir. en başta veganlıkla beraber, ayrımcılık içeren tüm konular sözlüğün kapsamında olabilir.


  - vegan sözlükte yazar olmak için vegan olup olmamak herhangi bir önem arz etmezken, yazarların veganlığa saygılı yaklaşımı beklenmektedir.


  - sözlük dahilinde ya da sözlük dışına taşan tehditler, olumsuz bir şekilde sözlük yapısını ve yazarları doğrudan etkileyebileceği için ilk etapta uyarı, sonrasında yazarlığın sona erdirilmesi ile sonuçlanacaktır. bunun dışında yazarlar sözlük içerisinde kendilerini, isteklerini, düşüncelerini ifade etmekte özgürdürler. sözlük düşünce özgürlüğü için ve düşünce özgürlüğüne saygı duyarak, düşünceleri aktardığımız için var.


  - toplum tarafından tanınan, bilinen kişilerin isimleri, kullanıcı ismi olarak alındığında yazılan entry'ler, reel kişinin hayatını, görüşünü etkileyebileceğinden etik bulunmamaktadır. kişi ile ilgili doğrulamaların gerçekleşmemesi durumunda yazarın kullanıcı ismini değiştirmesi gerekmektedir.


  - yazarlar sözlükte markalar ve ürünler ile ilgili tecrübelerini, fikirlerini aktarabilmekle beraber, açık bir şekilde promosyon ve reklamlarını yapmamaları, firmaların, kişilerin, sosyal medya influencerlarının reklam vb. konular için iletişim bölümünden vegan sözlük yönetimi ile diyalog kurmaları gerekmektedir. kişiler kendi instagram, twitter vb hesaplarını, profillerine ekleyebilmektedir.


  - bir sözlüğü, sözlük yapan belirli bir formatı (bkz:sözlük formatı) vardır, yazarların mümkün olduğunca formata uygun başlıklar açması rica olunur, dikkatinizden kaçması hususunda, sözlük yönetimi elinden geldiğince başlığın amacını bozmadan düzeltebilir.


  - bu başlık gibi genel kural ve duyuru başlıkları, düzenli güncellenen, değişiklikler olan ve kullanıcıların arada bir kontrol etmesinde fayda olan başlıklardır. doğrudan içeriğe ulaşabilmesi için yoruma yapılmaması gereken başlıklardır, yapılan yorumlar doğrudan silinecektir. fikir ve tavsiye vermek isteyen yazarların iletişim bölümünden sözlüğe bildirmeleri gerekmektedir.


  bu belge en son 19.04.2021 tarihinde güncellenmiştir

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk