cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

5 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • bitkisel süt

  /
  3

  Türkiye'de gereksiz yere pahalıya satıldığını düşündüğüm şey. Daha çok talep ve yerli markalar umarım kısa zamanda fiyatları makul hale getirir. Ben paketli süt yerine kaju ezmesi veya badem ezmesini suyla blenderdan geçirip kullanıyorum. Çünkü daha sağlıklı. Ama kullanacağınız yere göre bu mümkün olmayabilir mesela kahvenin içine konmaz ya da lıkır lıkır içilmez sanki.

  Ne yalan söyleyim pakate girmişleri hiç sevemedim. yapay geliyor. o nedenle evde yapıyorum. soya, kenevir, bezelye, fıstık, badem, ceviz hepsinin gönlümdeki yeri ayrı. ama her türlü tatlı ve hamur işini yulaftan yaptığım sütle yaparım. içine tarla kenarından topladığım yabani yulaftan da mutlaka ilave ederim. yiyeceğin tadını bastırmadan zenginleştirdiğini düşünüyorum.

  nohut sütü.. yoğurdunu yaparken keşfettim... yoğurt leşş oldu ama sütün içine limon ve tuz atınca ayranımsı bi tat mükemmel bence ve de ucuz

  EVDE YAPTIĞIM HER SÜTÜ LİMON VE TUZLA AYRana çevirmeyi öğrendiğimden beri süt içmiyorum ayran içiyorum... özellikle badem sütü... badem sütü ayran olmak için var olmuş gibi mikkkkemmeeel

  Evde soya sütü yapıyorum ve çok seviyorum kısaca başımdan geçen aşk hikayemi sizlerle paylaşayım: başta sevmemiştim çünkü soya fasülyesinin tadı geliyordu ben de hazır aldıklarımı neden sevdiğimi ayırt etmek için alpro'nun içeriğine baktım meğer şeker varmış. Ben de şeker kullanmak istemediğim için hurma ekledim, 1 litre soya sütüne 5-6 tane hurma koydum inanır mısınız ben orada aşık oldum. Hurma çok faydalı bir besin hem de soya fasulyesinin o tadını yok etti nötr yaptı asla şekerli ya da hurma tadı yok sütün içinde tadı nötr çok güzel bir şey oldu kahvelerimde yemek tariflerimde artık bu şekil kullanıyorum. Damak tadınıza göre hurma sayısını arttırabilirsiniz ve çok lezzetli bir süt çıkıyor orataya ha bir de yapımı bir tık diğer bitkisel sütlere göre uğraştırıcı olduğu İÇİN tek seferde çok yapıp sıcakken kavanozluyorum aynı kışlık domates sosu kavanozlar gibi, sütler senelerce kalır öyle ihtiyacım oldukça hazır almak ya da yeniden yapmak yerine kavanozu açıyorum.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk