cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 6 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • B12 eksikliği

  /
  2
  Unutkanlık filan diyorlar bende keşke diyorum çünkü bazen hatırlamak acı verici olabiliyor.

  Denge kaybı ise bende doğuştan mevcut yani bu tezi direk çürütürüm düz yolda çukur var sanır beni yürürken görenler


  Sebebi sadece b12 bakımından zengin besinleri yeterince tüketmemek ve takviye almamak olmayabilir. Özellikle pernisyöz anemi, akut pankreatit, bağırsak parazitleri ve metformin kullanmak da b12 eksikliğine yol açabilir. Belirtileri arasında denge kaybının yanı sıra Taşikardi, yorgunluk, sinir bozukluğu, sık karıncalanma hissi, ani duygu değişikliği ve huzursuz bacak sendromu görülebilir.

  modern insanin yasadigi vitamin eksikligidir. her bunyede farklilik gosterir. et yeseniz de yemeseniz de b12 eksikliginiz olabilir. ayrica veganlara yaftalanmaya calisan durum olup vegan olmaya karsi kullanilan bir bahanedir. ilk b12 eksikligi bir vegan bireyde mi ortaya cikti acaba?

  et yerken de eksikti, şimdi de eksik. her türlü takviye gerekiyor zaten. bunun veganlığa yüklenmesi kadar büyük bi saçmalık yok.

  Özellikle tıp fakültelerinde vegan vejetaryen iseniz daha bir kötü karşılanıyor ama takviye ile düzeltilebilen ve diyete dikkat edildiği sürece eksikliği yaşanmayan bir durum.ciddi eksiklik varsa belirtilere dikkat etmek lazım.Calisma verimini ciddi düşürür.takviye sonrası ise #lucy gibi hissedersiniz.

  "dünyada hayvan kalmasa kendimi keser gene et yerim" diyecek ve patates kızartmasını sebze diye yemeyecek kadar etçil tanıdıgımda eksikligi çıkan vitamin.


  beslenme ve hayat tarzının ötesinde dikkat edilmesi ve takip edilmesi gerekir.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk