cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 5 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • zülal kalkandelen

  /
  6
  Cumhuriyet yazarı vegan, insan söylemleri keskindir, veganlık onun için bir tercih meselesi değil zorunluluktur. bir üst girdide instagram hesabına ve eserlerine ulaşmak mümkün
  ilk vegan olduğumda bir videosuna denk gelmiştim ,aşırı gergin, öfkeli gelmişti .o hafta veganlığı sadece mutfakta yemek yapmak olarak düşünen ponçik, etrafa sevgi saçan bir vegandım. Sonraki hafta bir kitaba denk geldim.Veganizm:Ahlakı,siyaseti ve mücadelesi.o zaman taşlar yerine oturdu. Yani belki sadece mutfak olarak kalsaydı aklımda veganlık sonrasında devamı gelmeyebilirdi.Ama durum hayvan hakları,hayvan özgürlüğü ve etik olduktan sonra veganlık daha doğru bir yöne evrildi.O hafta o kitapla iyi ki karşılaştım.
  Tutarsız vegan kişisi, politik hassasiyetleri ile hayvanların çıkarları örtüşmediği zaman susan kişi.

  İnsan icadı savaşların mağduru hayvanlardır buna her türlü savaş girer.

  Hem yüce bir ideoloji sahibi olup hem de vegan olunca harika tutarsızlıklar oluyor en barizi de bu kişi.
  Twitter'da sözlüğü paylaşmış, başarılar dilemiş. Orda bile "benim için" başlık açılmış diyor. Gerçekten sıkıldım kendisinin "ben, ben, ben" söylemlerinden. Bu başlık olmasaydı bu sözlüğü paylaşır mıydı merak ediyorum.
  Sözlüğü daha önce Instagram'da duyurmuştu. Ayrıca hiç de "ben, ben" söylemi olan birisi değil. Politik hassasiyetleri olunca sustuğuna da hiç tanık olmadım. Hangi parti olursa olsun hayvan hakları söz konusu olduğunda eleştiriyor. Bu sözlük gerçek dışı suçlamaların merkezi olmaz umarım. Veganlık adına bu ülkede herkesten çok emeği olan bir aktivist kendisi.
  kendisini hiç samimi bulmuyorum. tutarsız birisi. geçenlerde twitter'da sigaranın yasaklanmasına dair bir tartışmada sigaranın yasaklanması taraftarı olduğunu söylemişti. tepki çekince sanırım annesinin kanserden dolayı vefat ettiğini söylemişti, herhangi bir argüman üretmek yerine. ve bunu her tepkinin altına yazmıştı. bir argümanın yoksa susulmalı bence. genel tavrı da fazlasıyla itici. kimi zaman veganlığa zarar veren bir tutum içinde olduğunu düşünüyorum. veganlığı canhıraş bir şekilde savunmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. zaten sürec veganlığın haklılığını ortaya koyacaktır. ama kendisinin sürekli birilerine sataşması ve bunu tekrar takrar hatırlatması -örnek olarak evrim ağacı ile girdigi tartisma- kendisini -şahsi görüşüm tabiki- aşırı itici bir figüre dönüştürdü benim gözümde. veganlık konusunda örnek gösterebileceğim son insan.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk