cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 16 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • zülal kalkandelen

  /
  6
  Cumhuriyet yazarı vegan, insan söylemleri keskindir, veganlık onun için bir tercih meselesi değil zorunluluktur. bir üst girdide instagram hesabına ve eserlerine ulaşmak mümkün
  ilk vegan olduğumda bir videosuna denk gelmiştim ,aşırı gergin, öfkeli gelmişti .o hafta veganlığı sadece mutfakta yemek yapmak olarak düşünen ponçik, etrafa sevgi saçan bir vegandım. Sonraki hafta bir kitaba denk geldim.Veganizm:Ahlakı,siyaseti ve mücadelesi.o zaman taşlar yerine oturdu. Yani belki sadece mutfak olarak kalsaydı aklımda veganlık sonrasında devamı gelmeyebilirdi.Ama durum hayvan hakları,hayvan özgürlüğü ve etik olduktan sonra veganlık daha doğru bir yöne evrildi.O hafta o kitapla iyi ki karşılaştım.
  Twitter'da sözlüğü paylaşmış, başarılar dilemiş. Orda bile "benim için" başlık açılmış diyor. Gerçekten sıkıldım kendisinin "ben, ben, ben" söylemlerinden. Bu başlık olmasaydı bu sözlüğü paylaşır mıydı merak ediyorum.
  Sözlüğü daha önce Instagram'da duyurmuştu. Ayrıca hiç de "ben, ben" söylemi olan birisi değil. Politik hassasiyetleri olunca sustuğuna da hiç tanık olmadım. Hangi parti olursa olsun hayvan hakları söz konusu olduğunda eleştiriyor. Bu sözlük gerçek dışı suçlamaların merkezi olmaz umarım. Veganlık adına bu ülkede herkesten çok emeği olan bir aktivist kendisi.
  son zamanlarda pek takip etmiyorum ama sigara konusunda yasakçı bi tavır sergilemişse çok yanlış yapmıştır. vegan olduğu sürece isteyen istediğini yapar yer içer. yeşilaycı ve sağlıklı gıda tebliğcilerini hiç ama hiç sevmem.
  Vegan olmama neden olan şahane insan. Benj hiç tanımadığı halde sorduğum saçma sorulara bile sabırla yanıt veren, destek olan, keşke ablam olsa dediğim, alçakgönüllü bir iyilik timsali kişilik. Gerektiği yerde hayvanlar için sert sözler ederek toplumu sarsabilecek kadar da güçlü. Bunca yıldır pes etmeden verdiği mücadeleye saygı duyuyorum.,
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk