cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

12 + 16 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • veganlıktan vazgeçmek

  /
  4
  geçenlerde amerikada yapılmış bir araştırmayı okudum. veganlık neden sürdürülebilir değil diye. vegan beslenmeyi tercih edenlerin büyük bir kısmı 1 yıl içerisinde vazgeçiyor. bu ekip sebebini araştırıyor. sonuç olarak bodozlama vegan olmamayı, bu konuda karamsar olduklarını ve et tüketimini azaltmayı sağlamanın yeterli olabileceği konusunda bir şeyler yazmışlardı.

  bu makale karteller tarafından yazdırılmış olabilir, gıda yoksunluğu yaşayıp vazgeçenlerin beceriksizlikleri ve ya tembellikleri de buna sebep olmuş olabilir ama sanırım gerçek bu. Etrafımdaki bir çok insan vazgeçti, gizli gizli ölü bedenler tüketti.

  nasıl yapmalı ?
  Gerçekten vegan olunamamış olma durumudur. Etik konular gündeminizdeyse vazgeçmeniz mantıken mümkün değil. Meseleyi beslenme olarak görüyorsa kişi, o zaman vazgeçme durumu olabilir. Ama bu da dediğim gibi veganlık değil.
  Zaten hiç vegan olmamışsındır! Bir süreliğine bitkisel beslenmişsindir! Etik vegan değilsindir! Damak zevkin ağır basmıştır! Gerçi konumuz "boğazımız değil boğazlanan masumlardır" ama sen konuyu hiç anlamamışsındır!
  "The game changers" etkisiyle bitkisel beslenmeye başlayan ve kendini "vegan" (!) olarak tanımlayan kitlenin bir kısmının bir süre sonra içinde olacağı durumdur.

  Bir kaç yıl sonra yapılacak istatistiklerde "veganlıktan vazgeçme oranını" maalesef bu kitle yükseltecek. Aslında vazgeçtikleri bitkisel beslenme olacak ama kime anlatabileceksin. veganlık karşıtları için "veganlık sürdürülebilir değil, benim arkadaşım da vegandı, bıraktı" muhabbetlerini besleyecek bir durum oluşacak.

  Ahlaki temelleri kişide netleşmemiş veganlığın uzun soluklu olması beklenemez.
  Ona veganlık değil “bitkisel bazlı beslenme” deniyor. Her bitkisel beslenen de kendisine vegan dediği için bu kavramın içi boşaltılıyor.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk