cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

12 + 14 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • veganların sigara içmesi

  /
  2
  bırakıcam demiştim, bırakamamışım :( yine bıraktım bugün itibariyle. bu sefer haftada 1 defa bu entryi düzenleyeceğim belki bir faydası olur. sanırım sigara bana özgüven sağladı bu yaşıma kadar. ama farkettim ki iradesiz olmak kadar özgüven düşürücü bir şey daha yok.
  Tütün sarıp için yaa boş verin sigarayı digcem veremiyorsanizda vegan markalara yönelin.. sebebi hayvan deneyleri ama içine o kadar kimyasal katılıyor ki hayvansal icerik vardır bence.....

  kesinlikle veganlığa uygun değil, endüstriyel sigaralar zaten mâlumunuz.

  üstteki bir arkadaş (bkz:davidoff) isimli sigara markasını önermiş, şöyle bir yazıya denk geldim:

  " tütün ekilirken, biçilirken tarlada istenmeden de olsa öldürülen hayvanlar olduğu için, vegan değildir."

  kişisel fikrim bırakmamız gerektiği yönünde, veganizm nasıl ki politik bir duruş ise, sigaranın tarihsel gelişimi de bir o kadar politik bir meseledir.

  fikri olan yazar arkadaşlarla tartışmaya açığım...

  Keşke sigara yüzünden kanser olan insanların yaşadığı zorlukları filme çekip insanlara gösterseler eminim o zaman çoğu kişi bırakırdı.Akcigerden önce mesane kanseri yapıyor hayatınız boyunca karnınızdan bir boru ile idrarınızı yaptığınızı düşünün ya da kanınızın damarlarınızda zor aktığını düşünün.Vegan olmak çoğu şeye saygıyı içerir kendinize de bu saygıyı gösterin bırakın lütfen ne kadar erken olursa etkisi o kadar geri dönüşümlü olur.

  çocuk kölelerin çalıştığı sektörlerden biri.'' ABD, Avrupa ve başka yerlerde satılan sigaralar, çocuklar tarafından zor koşullarda üretilen, okulu ve yaşam kalitesini etkiliyor. ''


  Denizli tavas'ta ilkokuldaki bazı çocuklarının ellerine bakarak tütünün ellerini ne hale getirdiğini görebilirsiniz.

  link

  Veganların sigara tüketmesi etik bir davranış değildir. günde 2-3 tane içiyorum ama demek sadece kahveme biraz süt ekliyorum demek gibidir.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk