cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • veganarsist

  /
  2
  daha geçen günlerde, vegan olduklarını sandığım için çok uzaklardan gidip yemek yediğim yer. vegan olmayanların yaptığı vegan yiyecekleri yiyecek olsam oraya gidene kadar geçtiğim sayısız yerden birinde karnımı doyurabilirdim. üstelik sahibi ve çalışanlarıyla vegan olmayan bir restoran benim için güvenilirliğine şüphe düşürüyor. isminde "vegan" geçen bir yerde tamamen rahat hareket edip her şeyin vegan olduğunu varsayıyordum, hata yapıyormuşum. ürünlerde de böyle değil midir, "vegan"sa daha araştırma yapmayız vegan olup olmadığıyla ilgili. ticari işletmelerde böyle yapmamak gerekiyormuş. ayrıca bana son derece kibar davranmışlardı, bu yüzden burdaki üslupları da ayrı bir şaşkınlık yarattı.
  bence naveganların vegan adını kullanarak bir işletme açması hoş değil, yanıltıcı. yine vegan ürünler satabilirler ki çok da iyi olur ama isimde kullanmak yanıltıcı.
  kişiler bu tarz eleştirilere böyle bir yaklaşım sergileyince, eleştiriyi hazmetmekte sorun yaşamaları ayyuka çıkmakla beraber, eleştirinin de doğruluğu ortaya çıkıyor aslında. şu başlıkta olanın bir adım ötesi, başka sözlüklerde de örneğini gördüğümüz üzere "savcılık kararı ile" o başlığın temizlenmesi. ha tabi o işlemlerden sonra "A" olan yorum sayısı "Ax2" oluyor :)
  Klavye başı diye küçümsediğiniz yer herkesin öyle ya da böyle gerçek yüzünün ortaya çıktığı yer. Şükürler olsun klavye başına!

  Bunu aldığınız yorumlara göre değil tamamen sizin yazdıklarınıza dayanarak söylüyorum.
  (bkz:klavye başı deyip küçümsemek)

  Donmuş soya kıymasını mikrodalgada ısıtarak tantuni yapan yer. Dürüm mideme oturmuştu. Bir daha gitmedim. Oldukça pahalıydı. Soyayı da sevmiyorum zaten.

  Yiyecekleri bence çok lezzetli olan mekan.


  Şu ana kadar götürdüğüm 2 navegan ve 1 pesketaryen arkadaşım da yedikleri vegan yiyecekleri çok beğendi.


  Veganarsistin kadıköy şubesinde bugune kadar Lahmacun, içli köfte, kaju ayranı (kajran), ıslak hamburger, tatlı olarak da snickers ve burma yedim. Burma ve snicker dışında yediklerimi çok beğendim.


  Vegan bir mekanın sahibinin vegan olması hoş olurdu tabii ama ben navegan insanları "reddetmeyen" biri olarak bu durum beni pek de ilgilendirmez diye düşünüyorum.


  Zaten fazla vegan mekan yok ve bu kadar çeşit vegan yiyecek yapan 2 şubesi olan (nişantaşı+kadıköy) bir vegan mekani sırf sahibi vegan değil diye silip atamam doğrusu.


  Veganlik ahlaki bir tercihtir. Navegan biri Demek ki bu tercihi yapmaya hazir değildir. Konuyla ilgili daha çok bilgilenmeye ve yumduğu gözünü açmaya ihtiyacı vardır. Zaten navegan biri vegan bir mekan açarak dahi veganlığa bir noktada hizmet etmektedir.

  Bu kadar veganla çevrelenmiş bir naveganın doğru yolu bulması imkansız değildir.


  Lütfen navegan insanları itmek yerine onları kendimize çekmeyi deniyelim.

  En azindan ben boyle düşünüyorum

  SAhibi ve çalışanlar vegan değil. Yemeklere aşırı derecede yağ ve baharat bastıkları için yediğinizher şeyin tadı aynı.


  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk