cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 3 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • veganarsist

  /
  4
  Yemekleri buzluktan çıkarıp önümüze ılık koydukları ve yemeğin içinden buzluk tadını aldığım için bir daha uğramayacağım mekan.
  @veganali burada yazabilme özgürlüğünüz olması, insanlara iftira atma ve Veganarsist markasını seven ve güvenen insanları art niyetli olarak bile-isteye yanlış yönlendirme hadsizliğini sizlere bahşetmez. Veganarsist markasının sahibi ve işletmecisi halihazırda vejetaryen olup hayvan yememektedir. Veganarsist markası, bugüne kadar yaptıklarıyla kendini ispat etmiş olup, sizin gibi klavye başında, veganlığı arkasına alarak öfke, kin, ötekileştirme yapmaktan başka hayatta bir vasfı olmayan ve veganlığa zarar veren varlıklar şevkimizi kırıp bizi yolumuzdan döndürmeyecektir. Saygılarımızla
  jfdhlöhg en ufak eleştiriyi bile kabul edemiyorlar sanırım. sen profsun, iş yapıyorsun, sosyal medyada hakkında yapılan her negatif yoruma insanlara fırça atarak, kötü bi üslupla cevap vermek yerine kurumsal bi dille, doğrusunu tatlı tatlı anlatıp cevap vermiyorsan sorun vardır bence. bana çok sinirli geldi.
  @vegancap her türlü eleştiri kabulümüz olup, eleştiriye değil iftiraya karşılık düzgün bir üslupla karşılık verdik. Eleştiri yapma özgürlüğü, insanlara iftira atma ve karalama özgürlüğü değildir. Yanlışlarımızı, hatalarımızı, gelişmemiz gereken hususları, bağcıyı dövmek değil de üzüm yemek amacıyla, iyi niyetli ve düzgün bir üslupla herhangi bir mecrada belirten herkese saygımız sonsuz olup ilgili eleştirileri dikkate almaktayız. Ancak, burada göz ardı ettiğiniz farklı bir durum var ve sizi vicdani bir sorumluluk olan veganlığı yaşayan biri olarak elinizi vicdanınıza koyarak düşünmeye davet ediyoruz. Saygılarımızla
  gittiğimizde vegan mısınız diye sormuştuk .Kendisi vegan olmama gerekçesi olarak beynin vegan olduktan sonra tatları unuttuğunu bu sebeple de yaptığı yiyeceklerin aynı olması için vegan olmadıgını soylemişti.

  Böyle bir durum varsa beyin 1 2 ay içinde eski yediği tatları unutuyorsa bırak unutsun gitsin zaten onlar tat ve lezzet değil hayvan ölü bedenleri, çıktıları ..Bana bu yüzden etik gaye güdülmediğini hissettirdi.

  0 Vegan olsa çok daha doğru olur bence .
  Merhabalar,

  Ben bu mekanı bilmem tanımam karşıt şeyler yazanları da tanımıyorum. Sadece okuduklarımı anlamaya çalışıyorum...

  Şimdi hayvansal ürünler tüketen birisi isminde vegan geçen bir ticari işletme açıyor ve hiçbir hayvansal ürün tüketmeyen ve işletme sahibini eleştiren vegan insanları "veganlığa zarar veren varlıklar" olarak niteliyor. Yani kendisi vegan olmadan veganlık adına iyi şeyler yaptığını düşünürken vegan olanları "klavye başında, veganlığı arkasına alarak öfke, kin, ötekileştirme yapmak" ile itham ediyor.
  Veganlar işletme sahibine hayvansal ürünler tüketiyor diye pıçah mı çeksin, medeni şekilde internetten yazmışlar dertlerini işte!
  "Veganlığı arkasına almak" da ilginç mahalleden adamları mı arkasına alsın bu insanlar!

  veganarsist bu dil, bu anlayış ile yanından koşarak uzaklaşacağım ticari işletme olabilir, yazık
  insanlar unutamadıkları o hayvansal tatları bu ve benzeri restoranlar sayesinde yakalayıp belki vegan olma süreçlerini hızlandırıyor olabilir. "ben Arnavut ciğerinden vazgeçemem" diyen birisi belki bu restoranın sunduğu aynı isimdeki yemekle benzer tadı yakalayıp hayvansal ürün tüketmeyi bırakabilir (gerçekten ayni tat olduğunu varsayiyorum). Sahibi vegan veya değil, bir önemi yok bu fikir etrafından bakarsak; neticede vejeteryan bir insan yüzden fazla kişiyi vegan yapıyorsa her yil, bu kayda değer bir şeydir faydacı bir bakış açısı ile yaklaşırsak. Ama bu yaklaşım ne derece doğru ve restoranın açılış amacı nedir bilmiyorum. Belki fazla iyimser bir yaklaşım bu. Mesela ben kişisel olarak bu tatları yakalamak bir köşede dursun, unutmak istiyorum; hayvansal ürünlerle özdeşleșmiș yemek isimlerini görmekten rahatsızlık duyuyorum, çünkü benim gözümde o yemeği arzulayan auf'tan ziyade bambaşka şeyler canlanıyor. Merak ediyorum bir yandan da, Vegan ürünlerin satışını ya da üretimini yapan her firmayi da benzer yaklaşımlar ile eleştirmemiz gerekmiyor mu mesela, bize bir günah keçisi lazımdı, o yüzden bu işletmeyi mi seçtik? Veganlarin haklı duygusal yaklaşımıni anlayabiliyorum; hakkında yanlış bir bilgiden dolayı sinirlenen işletme sahibinin yer yer haklı, ama bazı yönlerden anlamsız ve ağır ithamlar içeren çıkışını da anlıyorum. Her iki tarafında düşüncelerini saygı çerçevesinde dile getirmesini umut ediyorum artık.
  istanbul'daki evime yakın olduğu için merak ediyordum. özellikle açılacağı dönem epey paylaşım yapıyorlardı. en son bir iş ilanı vermişlerdi. insan sömürmenin nirvanasıydı. bir de samimi samimi şeyler yazmışlardı altına. bu açıdan çok tehlikeli bir zihniyete sahip olduklarını düşünüyorum.

  çoğu vegan temalı kafeler özellikle turistik ve büyük şehirlerdeki tamamen ticari amaçlarla açılıyor. diyeceğiniz şey ticari olmayacak mı tabii ki ticari olacak diyecek olursanız sizler de haklısınız. ancak bir insanın yaptığı işle arasında bir paralellik olması gerekiyor. benim düşünce dünyama çok ters ve uzak bir noktada.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk