cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 19 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • sauerkraut

  geçmeyen vajinal mantar sonrası probiyotik arayışım sonucunda keşfettiğim bir turşu türü. Alman turşusu olarak da geçiyor. Çok iyi bir probiyotik ve b12 deposu olduğu bilimsel olarak da kanıtlanmış bir şifa deposu. Klasik türklerin yaptığı sirkeli lahana turşusundan daha fazla probiyotiğe sahip çünkü sirke yerine sadece kaya tuzu ile hazırlanıyor. benim gibi probiyotik tabletlere ve kombucha gibi lükslere paranız yetmiyorsa yani fakirseniz bence en uygunu bu. tek uğraştırıcı yanı kullandığınız tüm malzemeler kaynar suda dezenfekte yapılmalı. sabun, deterjan gibi kimyasallarla ne kullandığınız araçlar ne de elleriniz vb yıkanmış olmamalı. yarın yapacağım, 1 hafta sonra başarılı olduysam buraya güncelleme atarım. deneyenler, bilenler varsa da yanlış olduğum yerleri düzeltebilirseniz sevinirim

  -durum güncellemesi-

  yediğim ilk günden işe yaradı. aylardır geçmeyen, nedenini bir türlü anlayamadığım mide bulantısı birden yok oldu, kendimi daha dinç hissediyorum ve vajinal mantar da ortadan kalktı. kesinlikle yapın özellikle pandemi döneminde bağışıklık için çok faydalı olacaktır. b12 de içeriyormuş kendiliğinden. yapımı da aşırı kolay. vegan super besini ilan ediyorum sauerkrautu.

  Yapımı çok basit ve sağlığa yararını bizzat kendimde gördüğüm alman usülü lahana turşusu. Lakto-fermente turşu diye de geçiyor sanırım. Aldığım probiyotik miktarını arttırmak, bağışıklığımı güçlendirmek için tüketiyorum. Alerjilerimi yenmeme yardımcı oldu. çocukluğumdan beri kronik boğaz enfeksiyonu geçirirdim probiyotik alınca o da neredeyse hiç olmamaya başladı. Beyaz lahananın dışında mor lahana, karnabahar ve havuç ile de yaptım hepsi enfes oldu. Muhakkak buzdolabında saklamak gerekiyor ve 3. Aydan itibaren sebzeler yumuşamaya, tadı değişmeye başlıyor.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk