cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

18 + 5 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • gordon ramsay

  uzunca bir süre, veganlığa nefret kusan dünyanın en ünlü şeflerinden. son yıllarda değişimin farkında ve o da bu mutfaklara adapte oluyor, müşterilerine saygı duyuyor.

  kendisi coronavirüs pandemisiyle beraber kendi restorant menülerini vegan yaptı. diğer restorantlara da bu uygulamaya geçmeleri adına tavsiyede bulundu. kaynak
  Vegan olmadan önce aksanı ve tavırlarıyla hayranı olduğum şef. Genel aşağılayıcı ve alaycı tavrı veganlık için de geçerliydi. Veganlığa adapte olması gerektiğini anlayıp restoranlarında bunu uygulaması, pandemi sebebiyle de olsa, beni mutlu etti. Çünkü devamının da böyle geleceğine inanıyorum ve böyle nüfuzu olan bir şefin diğer şefler üzerinde yönlendirici bir etkisi var.
  rahatsız edici bir insan olduğunu düşünmüştüm internette programından kesitler gördüğümde. yine de kişiliği bir yana( belki de şov amaçlı o şekilde davranıyor da olabilir.) dünyaca tanınan bir şefin böyle bir adım atması veganlığın tüm dünyada duyulabilmesi adına gerçekten çok önemli. çok sevindim.

  "merhaba, ben gordon ramsay, size bir itirafım var, 30 yıldır şefim ve mutfakta binlerce saat tecrübem var ve vegan oluyorum." kaynak ve bu cümleyi kurduğu videoda bir de ana malzemesi patlıcan olan bir steak tarifi paylaşmış. çok uzun süre veganlarla, veganlıkla ve vegan yiyeceklerle dalga geçmiş birisi kendisi, ister istemez "ne kadar sürecek bakalım..." diyor insan, umarım yanılırım.

  aquafaba'nın bile 2014'te bulunduğunu öğrendiğimden beri dünyaca ünlü şeflerin bir an önce veganlığa adım atması için evrene her türlü mesajı yolluyorum. güzel haber.

  oha gerçekten böyle bir değişim yapıyorsa çok sevinirim ama kalıcılığı konusunda benim de endişelerim var. kendi restaurantlarında pandemi sonrası yaptığı menü değişiklikleri herhalde veganlıkla ilgili bilgisi, eğilimi gibi konularda baya etkili olmuş sanırım.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk