cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

16 + 15 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • patates

  çok değerli bir besin. A,C, K , B6 ve E vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum ,potasyum, demir, magnezyum, demir, bakır ve manganez içeriyor. her türü güzel. dışarıda mesela kumpirciye gittim geçen gün, abla dedim kaşar ve tereyağı koyma. biraz garip karşıladı ilk başta ama sonra istediğim diğer malzemeleri koydu üstüne de bol ketçap döktüm tuzladım oh mis gibi. evde de haşlanmış patatesi ezip zeytinyağı mısır tuz eklerseniz çok güzel oluyor. iyi ki varsın patates.
  tuzu fazla kaçmış yemeğe koyarsın tuzunu alır, ana malzemesi az yemeğe eklersin yemek çoğaltır, kızartırsın ya da yağlar fırınlarsın kalori bombası olur. en masum ve yararlı hali haşlanmış halidir. içindeki vitaminlere ve life rağmen yine de bana yerken beyaz ekmek yiyormuşum hissi verir. fırında soğanlı sarımsaklı vegan köfteli yapılanı candır.
  çorbaya ekleyince kıvamı arttırıyor. brokoliyi, karnabaharı, lahanayı anca çorbada tadını alamayınca seviyorum. 2-3 patates de ekleyince tatları hiç gelmiyor, mis.
  120 sene önce anadolu insanı, 520 sene önce de eski dünya insanları bu sebzeyi hiç mi hiç tatmadı. bugün hayatımızın merkez yiyeceklerden birisi, 120 sene önce hiç mi hiç görülmemiş bu topraklarda, garip bir durum.

  son bir kaç aydır kendimi uzaklaştırdığım abur cubur batağından sonra şu sıralar tek abur cuburum olur kendileri. kabuk soymak için kullanılan aparatla, komple patatesi ince ince doğrayıp, zeytinyağı ve baharat yardımıyla fırınladığımda çok sağlıklı bir atıştırmalık oluyor, tavsiye ederim.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk