cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

5 + 4 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • etli yemeklerin lezzeti

  tuz, şeker, yağ, baharat ve sebzeleri kullanmadan lafı edilemeyecek mevhum.


  hakikaten etsiz yapamam abiciler bir gün eti bunlar olmadan yemeyi denemeliler. görecekler ki et yemeklerine tadını veren herşey vegandır. ve bu malzemeler aslında etin mide bulandırıcı tat ve kokusunu örtmek, mideye iner inmez başlayacak ve 9 metrelik sindirim sisteminde kurtlanana dek sürecek çürümeyi engellemek icin kullanılmaktadır. et yemeklerinin bol acılı, tuzlu olması, yanında alkol, sirke, turşu, şalgam gibi çürümeyi yavaşlatacak şeyler tüketilmesi bu yüzdendir.


  insanın sindirim sistemi etobur hayvanlarinki gibi kısa ve yüksek asitli olmadığı için eti ne çiğ olarak tüketebilir, ne de piştikten sonra dahi tam anlamıyla sindirebilir. bu minvalde alkol, et yiyen kimseler için vazgeçilmez bir ilaçtır.


  kokoreç, iskender, beyti, lahmacun gibi lezzetli yemekler et kullanılmadan, mantar, patates veya patlıcanla yapıldığında etli hallerine göre hem çok daha lezzetli olur, hem de kediden, köpekten tatlışlık açısından hiçbir farkı olmayan masum ineklerin, koyun ve kuzuların canı yanmamış olur. oh.

  Özellikle Doğu'da sofrada et yemeği yoksa onu yemek saymıyorlar.mesela salata çorba gibi seyler asla yemek kabul görmüyor en çok kalp krizi ve damar tıkanıklığı da böyle beslenenlerde.manyak mıyız kendi vücudumuza eziyet edeceğiz.

  etli yemekler gerçekten çok lezzetli, bir vejetaryan olarak bunu itiraf ediyorum. fakat şu da bir gerçektir ki yemeklerin "yalancı" versiyonunu yaptığınızda gerçekten akıl almaz lezzette işler ortaya çıkıyor. çünkü o çok severek yediğimiz etli yemeğe o lezzeti veren şeyin oranında sos ve baharat olduğunu görmek insanı hayrete düşürüyor.


  ilk defa istiridye mantarından yalancı kokoreç yaptığımda şok olmuştum. bir de geçen haşlanmış barbunyadan köfte yaptım, gram barbunya tadı gelmiyor. google'e köfte tarifi yaz, ya da annenin yaptığı köftenin aynısını yap, sadece kıyma yerine haşlanmış herhangi bir baklagil koy, biraz sıvı yağ da ekleyebilirsin. sonuçlar gerçekten inanılmaz.  Etin/hayvan kasının bir lezzeti yoktur. Daha dün soya kıymasından lahmacun yaptık ailem Vegan değil çok beğendiler çünkü hiçbir farkı yok. Hatta bundan sonra et kokusu olmaması nedeniyle soya kıymasından yapmaya karar verdiler lahmacunu. Yüzümde güller açtırdı.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk