cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

15 + 6 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • chia tohumu

  /
  2
  Vegan olduktan sonra keşfettiğim evde eksik etmedim tohum. Üç kaşık suda bekletip jelleştirdiğim bir kaşık chia tohumunu herzaman eliminde altında hazır bulunduruyor, yumurta ikamesi olarak poğaça, kek, sebze köftelerinde kullanıyorum.

  İçeriğinde yüksek oranda omega 3 ve lif bukunmakta, antioksidan ve mineral açısından da zengin bir besin.
  faydalarını okuyunca ve o fiyatlara satın aldığınızda psikolojik olarak kendinizi power rangers gibi hissetmenize neden oluyor. yulaf ezmesinin içine bir çay kaşığı kadar atarım ancak bir pazarlama büyüsü mü yoksa gerçekten faydalı mı bilmiyorum.
  Bunca zamanlık veganım ancak hiç tüketmedim, neden bilmiyorum bende bir zengin şeysi havası var ama deneyeceğim umarım
  sabah yulaf lapama, akşam salatama eklediğim, kek yaparken de kullandığım, ağızda çıtır çıtır bıraktığı hissiyatı pek sevdiğim faydasını da gerçekten hissettiğim pek güzel tohumdur :)
  suda biraz kaynatıp salataların üzerine katıyorum ben. Her hangi bir lezzeti yok, sağlıklı olup olmadığını da açıkçası bilmiyorum. Kaynattıktan sonra fazla bekletmemekte fayda var.
  biraz pahalı olduğunu düşünüyordum, ama 500 gramını 25 tl e alıyorum yayla markasının ve 2 aya yakın yetiyor. aslında pahalı değilmiş kullanım miktarımızı düşününce.
  ne yaparsam yapayım üzerine bir tutam serpiştirince über sağlıklı bir şey yapıyorum hissiyatı veren tohum, sırf bu psikolojik etkisi için bile tüketilebilir.

  bir kaç yıldır evimde eksik etmiyorum mümkün olan her şeye günlük dozajını geçmeyecek şekilde ilave ediyorum.
  Günde en çok bir yemek kaşığı, hadi iki olsun, yendiği için, nasıl pahalı ve zengin işi diye adı çıkmış anlamadığım yiyecek.
  Omega 3 bakımından zengin yumurta ikamesi olarak kullanılabilen bi ürün ve jelimsi kıvamı harika.. köftelere falanda bol bol koyarım
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk