cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

16 + 13 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
  • yorulmak

    Bazı zamanlar gelen yaşamama isteği modundayim bu aralar. Bazen ne için yaşıyoruz sorusuna bir cevap bulamamin boşluğu, bazen de insanlarin kaba ve bencilliklerine tahammül etmek cok yoruyor. Nasıl böyle boş vermiş rahat bir sekilde yasiyorlar? bunun bile stresine giriyorum bazen. Sessiz sakin rahat bir hayat için çabalamaya da güç bulamıyor insan. İnsanları oldukları gibi kabul edip yargılamadan yaşamak, diğer canlılara saygı gostermek ,sokağa ciktiginda yesillik içinde araba egzozu koklamadan temiz bir hava almak istemek...

    evet bende bazen aynı moda girebiliyorum ama Vegan olmak hayatın iyi tarafını görmeyide gösteriyor insana azda olsa değişen insanlar var, bende paylaşımlarım arttırarak değişime biraz daha fayda sağlıyabileceğimi düşünüyorum. Bu konuya odaklanabilirsem daha mesut olacağımı düşünüyorum.

    bu başlıkta kastedilen non-veganların duyarsızlıklarını gördüğümüz için biz veganların yorulması ise gerçek olandır. ünlü vegan aktivist james aspey'nin güzel bir tanımlaması vardı buna: "bir kabus görüp de o kabustan uyandığınızda bir rahatlama hissediyorsunuz. vegan olduğunuzda olan şey ise bunun tam tersi çünkü her yerde işkence edilen, acı çektirilen ve gereksiz yere katledilen hayvanlardan elde edilen gıdaları görüyorsunuz. bazı veganlar bu yüzden kızgın." son derece doğru bir tanımlama. non-vegan birisi bir bifteğe baktığı zaman sadece lezzetli bir yemek görüyor fakat biz veganlar o hayvanın nasıl acı çektiğini görüyoruz. insanlar lezzetli milkshakelerini içerken biz veganların gözlerinin önüne ineğin çektiği acılar geliyor. vegan olmanın tek zor yanı bu sanırım.

    vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk