cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 7 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • yoga

  Yoga, Hindistan kaynaklı fiziksel ve zihinsel disiplinleri tarif etmek için kullanılan bir kelimedir. Aynı zamanda Hinduizm, Budizm ve Jainizm'de çeşitli meditatif uygulamalara da yoga adı verilmektedir. Hinduizmde, altı geleneksel felsefe okulundan biri olarak kabul edilir. (wiki)
  Türkiye'deki en tanındık temsilcilerinden biri Çetin Çetintaş'tır. Bağlı olduğu kurumun youtube videolarını izleyerek ben de evde yoga yapıyorum. Yanlış bilmiyorsam 2 tane de kitap yazmıştır. Başlamak isteyenler için güzel başlangıç olabilir.
  Genelde herkesin meditasyonla karıştırdığı basit gördüğü, ama bir profesyonel eşliğinde deneyenlerin asla bırakamayacağı bir egzersiz aslında. Felsefesine dalıp dalmamak size kalmış. İnsana yaşadığını hissettiren bedenini sevdiren MÜTÜŞ bir şey
  Veganlık ile bağının kuvvetli olduğunu, ikisiyle de ayrı ayrı birleştiğimde fark ettiğim için benim için çok özel. Felsefesini sürekli araştırıyordum, hakkında kitaplar okuyordum ancak hep erteledim, karantina günleri vesilesiyle de her gün pratik yapmaya başladım. Şimdilik 10-12 gündür devam eden süreç, her zaman farkında olmadan aradığım şeyi bulduğumu hissettirdi. Veganlık ile bağı da bana uygunluğu açısından büyük bir güven verdi. Kendime daha fazla yaklaştığımı ve bir parçamı daha bulup içimde sağlamca oturttuğumu hissediyorum. Bu hissi yaşayanların, beni çok iyi anladıklarına eminim.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk