cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • yazarların film ve dizi tavsiyeleri

  /
  2
  mr monk. 3 defa baştan bitirdim ve tekrardan başlamayı düşünüyorum. türü polisiye. obsesif kompulsif eski polis, dedektif olan adrian monk her bölümde bir cinayeti aydınlatıyor. ama hayatında tek bir amacı var, araba bombasıyla ölen karısını kimin öldürdüğünü bulmak. çok çok iyi bir dizi.

  the bletchley circle. bletchley park'ta şifre çözücü olan çalışan kadınların savaş bittikten sonra döndükleri hayatı anlatıyor ve bu da polisiye. tam bir ingiliz dönem dizisi.

  forever. ölmeyen bir adli tabibin cinayetleri çözmesini anlatan bir dizi. yüzyıllardır ölmeyen bir karakter olmasına rağmen dizi bilimkurgu öğelerden çok(hatta bilimkurgu demek biraz zor) polisiyeye kayıyor. 1 sezon sürmesine asla anlam veremediğim izlerken çok zevk veren bir dizi. seni özlüyorum dr henry morgen ve abe.
  Dün izledim. Animasyon film. Ruben Brandt, Collector. Harikaydı.
  Dizi olarak da Anne with an e . Her bölümününde beni mutlu etti. Anlatamadığım değişik bir ruh haline büründüm.
  Teströl és lélekröl adlı macar filmi. hiçbir şekilde veganlıkla alakalı bir film değil ama ben bu filmi izledikten sonra hayatımda bir şeyler değiştirmeye karar verdim ki daha önce veganlıkla ilgili belgeselleri falan izlemiş olmama rağmen. çok değişik bir etkisi oldu filmin bende. çok da güzel bir film değil şimdi kesin izleyin de diyemem ama bir büyükbaş hayvancılık şirketinde geçiyor ve hayvanlara yapılan deneyler gösteriliyor fakat sadece bir kısmında hepsinde de değil.
  i am mother filmini izledim, uzun süredir aklımdaydı. Netflix'te olması çok güzel denk geldi. İnsan türünün tükenmesine karşın son şans olarak korunan embriyolardan birinin bir robot anne aracılığıyla yetişmesinden başlayan, oldukça akıcı bir film.

  Bir de alkol hakkında gerçekler 'The truth about alcohol' belgeselini izledim, alkol hakkındaki şehir efsanelerinin deneyleri yapılmış. 1 saatlik çerezlik bir belgeseldi.

  Bugün izlediklerim bunlar ancak 100 humans belgeselini de çok merak ediyorum, yarın başlayacağım.
  the lobster. aslında önersem mi, önermesem mi acayip kararsızım. yorumlarda baya vakit kaybı olduğunu öne sürenler de mevcut ama ilginçti ben beğendim. birazcık bahsedeyim, distopyaydı. ilişkilere dair kinayeli bi anlatımı vardı, ortak özelliklere sahip olduğunu düşündüğün insanı aramayla, yanlız yaşamanın ayıplandığı evlenilmesi gerektiği bi dünyayla alay edilmişti. farklı bi film isteyenler izleyebilir.

  swiss army man. hayatı ölümle anlatan, çok güzel aynı zamanda komik bi filmdir. osuruk evet bildiğimiz osuruktan, acayip bir film çıkmış.

  dizi olarak da the 70s showu izlemekteyim, komik izle geç dizilerinden. 20 dakikalık güzel bir sitcom dizisi.
  the stranger. 8 bölümlük bir dizi, netflixte var ama ben internetten bulup izledim. tam bir ingiliz polisiye dizisi (broadchurch gibi) dün akşam başlamıştım bugün öğlen bitirdim. seveceğinizi düşünüyorum bu tarzdan hoşlanıyorsanız.
  bugün sayısını hatırlamadığım kadar çok izlediğim 'The departed' filmini tekrar izledim. oyuncu kadrosuna bayılıyorum, Matt damon ile dicaprio'nun aynı filmde olması benim için muazzam bir haz oluşturuyor.  eğer evde kardeşiniz ile birlikteyseniz bir önerim var. o da 'ready player one' filmi. çok akıcı ve tatmin edici bir bilimkurgu-macera filmi. kardeş diye belirtme sebebim ise, benim kardeşim ile yaş farkının da etkisiyle film anlayışım pek uyuşmuyor ancak bu film çoğu zevke hitap ediyor. toplu bir film etkinliği için ideal. zaten ilk olarak üniversitemin sinema gecesinde izlemiştim.
  the good place. ahlak felsefesi, etik konuları üzerinden ölümden sonra hayatı eğlenceli şekilde işleyen 20 dakikalık bölümleri olan dizi. toplamda 4 sezon ve her sezon 13 bölümlük. ne yazık ki bitti bu sene. çok seveceğinize eminim, insanı çok iyi hissettiriyor.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk