cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 9 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vejetaryen bireylere karşı olumsuz söylemler

  Sürekli görüyorum ve şaşırıyorum hatta bu olay navegan bireylere karşı yapılan olumsuz söylemlerden çok daha ağır olabiliyor bazen. Güzel arkadaşlarım, herkesin bir zamanı ve farkındalığa varma evresi vardır ayrıca veganların vegan olduktan sonra diğer insanlara karşı söylemlerini biraz törpülemeleri gerektiğini düşünüyorum bu nefretten başka bir şey uyandırmaz

  zamanı gelince vegan olacağının (muhtemelen) bilincinde olan insanlara yapılan gereksiz bir baskıdır. vejetaryen olmadan direkt vegan olmak ciddi zor bir eylemdir. Koşmak için önce yürümeyi öğrenmek gerekir. ayrıca vejetaryen olmak, navegan olmaktan her türlü yeğdir.

  sürekli vejetaryenliğin yalnızca bir beslenme şekli, veganlığın ise etik bir duruş olduğu kıyaslaması yapılıp duruyor. Vegan olmadan önce yıllarca vejetaryen yaşadım ve bu seçimimin sağlıklı beslenmeyle bir ilgisi yoktu. Hayvan yemenin doğru bir şey olmadığını, bir inekle evimdeki kedi arasında bir fark olmadığını kendi kendime sorgulayıp farketmiş ve henüz süt ve yumurta endüstrisi gerçeklerinden, hayvan sömürüsüne dayalı diğer sektörlerden ya da bütünsel bitkisel beslenmenin faydalarından bihaberdim. OĞrendikçe, öğrendiğim şeyler doğrultusunda yaşam tarzımı ve seçimlerimi düzenledim.

  kısacası diyeceğim, hayır bütün vejetaryenlerin yalnızca beslenmeyle ilgilendiğini, hayvan sömürüsüne duyarsız olduklarını söylemek doğru değildir. büyük ihtimalle henüz farkında olmadıkları gerçekler vardır.

  Beslenme şeklinizi görünce yakın çevreden gelen sen şimdi vegan da olursun küçümsemesi veya vejetaryen isen iyi bari vegan değilsin söylemleri olayı tamamen yanlış anladıklarını gösteriyor ve bazen üzücü olabiliyor.onların gözünde sürekli aç ve hastalıklı gibiyim ama kendi özümde hiç olmadığım kadar mutlu ve sağlıklıyım keşke birbirimize daha çok saygı duysak.

  Ölüm hayvan için kurtuluş süt ise hayvanı sürekli acı içinde bırakmaktır şeklinde yapılan söylemlerdir. E doğruluk payı da yok değil.

  "vejetaryenim ama vegan olamam ya" şeklindeki görüş belirtmeden sonra yapılır genelde. Vegan olma yolundaki vejetaryenlere bunu yapmak oldukça şevk kırıcı ve anlamsızdır çünkü.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk