cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 18 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Vegan olunca bunu kutlamak

  Yani aslında bir yandan anlayabiliyorum bunu. bundan sonra olabildiğince sömürüsüz bir yaşamı kabullenmek çok iç rahatlatıcı bir şey. Dünyanın hayvan sömürüsü hakkında az da olsa bilinçlenmeye başladığı şu zamanlarda bu uğurda bizim de bir adım atmamız çok güzel ve bunu kutlamak gayet normalmiş gibi geliyor


  bir yandan da anlayamıyorum. şöyle ki, ben 21 yaşındayım ve 4 aydır veganım. İlk vegan olma kararı aldığım hafta "vegan olmak aslında bu kadar kolay bir şeymiş, son birkaç yılda kendi kendime uydurduğum vegan olamama bahanelerim fazlasıyla yersizmiş ve ben 21 yıl boyunca göz göre göre hayvanları sömürmüş, navegan yaşamışım" farkındalığına erişmiş ve bundan bayağı bi' rahatsız olmuştum. bundan sonraki sömürüsüz yaşamımı Kutlamak bir kenara dursun bayağı üzücü bir dönemdi benim için ve bu dönem hâlâ devam ediyor. Hâlâ bu kadar geç kaldığım için kızıyorum kendime.

  Aklıma şey geldi tr'de hayvan koruma derneğinin açılışında hayvan kesilmesi.Aman sakın veganlığı böyle kutlamayalım :')

  Vegan olunca gelen farkındalık sebebiyle ilk birkaç ay ciddi anlamda üzücü ve hassas geçiyor gerçekten. "nasıl yaptım, nasıl böyle yaşadım bu zamana kadar?" diyerek geceleri uyku tutmuyor bile. Bu yüzden kutlama yapmak içimden gelmedi benim de. Ama 1. Yılımı kutlama düşüncesi çok sıcak geliyor. Sonuçta İçinden sıyrıldığım bir durum var ve buna alışmışım, hayatımı buna uyarlamışım ve en önemlisi iç huzura kavuşmuşum. Bence bu bireysel olarak kutlamaya değer.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk