cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 7 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Vegan olmanıza katkısı bulunan kişiler

  /
  4

  Aslında hep içimde vegan olmak istiyordum ama görmezden geliyordum. Beni iten kişi ise Çetin çetintaş. Çetin çetintaş'ın iteklemesiyle Başta tamamen denemek için başlamıştım. Okudukça bilgilendikçe ne kadar da doğru bir şey yaptığımı bunu çok önceden istediğimi, ne kadar bencilce davrandığımı farkettim. Bundan aylar aylar önce İlk uyanışım bir belgeselin kesitiyle olmuştu. bize çok benzeyen bir maymun türünün kendi bebeklerini yemesini izlememle şoka girmiştim. Başka bir canlının etini yeme düşüncesi midemi bulandırmıştı da işte birkaç gün geçti sonra unuttum gitti. Çünkü Zevk alma isteğim baskın gelmişti o zamanlar. Karın ağrıları ve halsizlikten dolayıda sürekli et yemeyi bırakmayı düşünüyordum. Ama o alışkanlıkları bırakmak için önce düşüncelerimizi temellendirmemiz ve gerçekleri görmemiz gerekiyor. Bende böyle bir süreçteyim. Başta yine ben merkezli başlasamda veganlığa şimdi bu ben merkezcilik hayvanlara zarar vermemeye, sömürüye destek olmamaya ve metalaştırmamaya dönüştü. 🌱

  Benim için küçücük bir bebek olan oğlum. İnsanın başka bir memelinin etini yemesini zaten kötü buluyordum. Ancak sütün bir sömürü ürünü olduğunu oğlumu emzirirken fark ettim. Birilerinin beni sırf sütüm için yavrumdan ayırma fikrine bile katlanamıyorum. Başka bir anneye bunu yapamazdım.

  Beni doğrudan etkileyen kimse olmadı. et sektöründe yıllarca çalışmış ve hayvan sevgime ragmen bundan hicbir zaman rahatsız olmamıs biriydim.

  Sonra kedilerim oldu. 2 sene önce vejetaryen oldum. Hayvan aktivistliği yapmaya her kalktıgımda et tükettiğim aklıma geldi bu iki yüzlülüğe tahammül edemedim ve etten tiksindim.

  6 aydır da veganım. hayvan sömürüsnün hiçbir türünü izlemeye bile dayanamıyorum. Uygulamasına asla katlanamazdım. Tadı tuzu lezzeti yerin dibine batsın.

  Ömrümüz boyunca bize alıştırıldığı için lezzet sanıyoruz bunu.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk