cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 19 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan lahmacun

  /
  2
  Vegan olanını Ankara veganka'da yedim ve vegan olmayan arkadaşlarıma da yedirdim herkes çok beğendi.

  Bana göre zaten klasik lahmacunda et tadı çok öne çıkmıyor. Soğan, sarımsak, baharat ve yağ lahmacunu lahmacun yapan. Vegan lahmacunda sadece yağın yokluğu hissediliyor o kadar.
  zamanında muhtelif mekanda bol bol yediğim ve bayıldığım yiyecek. yakınlarında bir fırın var, herşeyi hazırlayıp o fırında yaptırıyorlar. genellikle öğleden sonra sıcak sıcak gelmiş oluyor, denk getirebilirseniz tavsiye ederim.
  yaşadığım yerde olmamasından mütevellit evde fırında yapmaktayım ve harika olmakta, vegan olmayanlar da bayılarak yiyor ve hayvansal olanıyla aralarında bir fark olmadıklarını belirtiyorlar.
  Kadıköy'de Manca ve Beyaz Dürüm de vegan lahmacun yapıyor. Ancak biri lavaş üstü mercimek yemeği diğeri lavaş üstü acuka gibi. En güzeli Vegan Bakkal'ın donmuş sattığı lahmacunlar denediklerim arasında. Alıp eve gidiyorsun tost makinesinde iki dakika ısıtıyorsun ve mis gibi oluyor. Navegan erkek arkadaşım da ayıla bayıla yiyor kendisini.
  lahmacunun esas kahramanı üstündeki kıyma sonuç olarak, pizza gibi domates sosu vs yok. hamur ve üstünde pişmiş baharatlı baklagil ailesi pek keyifli olmasa gerek ve zorlama gibi bir hissiyat uyandırıyor bana.
  şişli, mecidiyeköy mahallesi, cemal cahir sokakta binbir lahmacunda vegan lahmacun 7.5, cevizli vegan lahmacun 10 tl imiş.
  veganının da yapıldığını öğreninceye kadar neredeyse 15 sene boyunca ağzıma sürmediğim yiyecek. 15 sene sonra ilk defa yediğimdeyse papillalarım halay çekti diyebilirim.
  eskişehir odunpazarında pure mutfak adlı işletmede vegan lahmacun satışı başlanmış. bu işletmede başka bir çok vegan seçenek de var.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk