cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

8 + 5 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan dostu ülkeler

  vegan ve vejetaryen beslenme ülkeler arasında farklılıklar gösterir. kültürel, dini, hayvan hakları, çevre koruma ve sağlık sorunları gibi ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. ineklerin tapıldığı dinen hindistan başta olmak üzere, abd, kanada, brezilya, italya, israil, batı avrupa devletleri, çin, japonya, güney kore ve avustralya gibi vegan ve vejeteryanlik oranı diğer ülkelere göre yüksektir.

  hindistan dinen ineklere tapar, mcdonalds gibi yerleri bile et olmayan burgerlerden yapılır. çin,japonya,güney kore gibi ülkeler soya ve soya ürünlerinde çok başarılıdır, israil falafel köfteleri cadde üzerinde çok meşhurdur... aynı zamanda israilde et içermeyen çok fazla dönercisi vardır. amerika birleşik devletleri her ne kadar etobur insanda olsada bir o kadarda vegan insan aşırı fazladır. sağlık örgütünün haritada Dünya nüfusunun yüzdesi olarak vegan ve vejetaryenliği gösteren renk kodlu haritayı ekledim... bu harita aynı zamanda vegan ürünlerin üretimini alış-satış gibi ekonomik durumunuda etkilemektedir.

  görsel

  vejetaryenlerin et yiyenlerden bir farkı olmadığı için bu tablo bir şey ifade etmiyor. vegan nüfus önemli olan. o da yaklaşık dünya'nın yüzde 1'ine tekabül ediyor. 80 milyon civarında veganın olduğu tahmin ediliyor dünya'da.

  vegan / vejetaryen nüfus, toplam nüfusa oranı ve alım gücünü düşündüğümüzde marketi en çok sanırım ingiltere'de etkiliyor. haliyle vegan ürünlerin, mekanların daha sık olması pek şaşırtıcı değil. gordon ramsay bile restaurantlarında vegan seçenekler bulundurmaya başladı artık. gerçi nerede denk geldim hatırlamıyorum ama sadece new york'ta manhattan adasında 110 civarı vegan restaurant bulunuyormuş. bizde süreç yavaş işliyor olsa da aslında bunların hepsi çok ciddi değişimler.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk