cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

5 + 19 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan bebek

  Vegan bebek yetiştirmek bebeği anne sütünden mahrum etmek değildir! zaten vegan olmanın amacı inek sütünün asıl sahibi buzağıların hakkını alabilmesidir. bu yüzden de anne sütü bebeğin hakkıdır ve bebeğe verilir. anne sütü vegan değildir diyip bu saçma argümanla karşımıza çıkanlar lütfen önce biraz araştırsın :)


  vegan hamilelik ve bebek yetiştirmekle alakalı daha çok bilgi ve sapsağlıklı vegan bebekler görmek istiyorsanız bkz: veganbebek.com

  28 ay bebeğime kendi sütümü vererek dahil olduğumuz klasman..


  Tanım: hayvansal ürünlerle iç organları bozulmamış bebek.

  burada karşı argüman olarak; "çocuğu belirli bir yaşam tarzına sokmak" söylenebilir. Özellikle geleneksel toplumlarda çocuklardan ailelerinin aynısı olması bekleniyor. bu yüzden bu baskıyı üzerimde sonuna kadar hissetmiş biri olarak düşünmeye değer bulduğum bir konu. vegan beslenmeyi sağlıklı olduğu için seçen kişi sayısı çok fazla. ailenin sorumluluğu çocuğunu sağlıklı beslemek, yani bunu vegan bir beslenmeyle sağlayabiliyorsa kimsenin yorum yapmaya hakkı yok. yani vegan olmayan bir bebek de sağlıksızsa eleştirilebilir. oradaki konu sağlıklı olması. etik bir veganın da en azından kendi yeme alışkanlıkları seçebilecek yaşa kadar çocuklarını vegan beslenmesinde herhangi bir sorun görmüyorum. tamamen reddettikleri "gıdaları" mutfaklarına koymak da absürt olacaktır onlar için. burada tartışılması gereken sağlık değil görüş meselesi olmalı. veganlığın sağlıklı olduğunu biliyoruz zaten.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk