cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 9 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • soya kıyması

  Bitkisel kıyma(et), doğru baharatları kullandığında lezzet olarak hayvan etinden hiçbir farkı olmayan, sömürüsüz köfteler, börekler vs. yapabileceğiniz harika bir yiyecek.
  Et yiyorsunuz ve bunun için hicbir canlı ölmüyor, harika değil mi?
  Body building yaparken yüksek protein oranından dolayı cahillik kaynaklı aşırı yiyordum ama öyle böyle değil.

  Ve finalde sanırım 4 ay sonra bıngıl bıngıl memelerim oldu sanırım içinde yüksek derece de östrojen var.
  soya kıyması elde edilirken uygulanan ısı bilmem ne nedeniyle sağlıksızlaşıyor, her işlem görmüş gıda gibi işte. protein kafasıyla tüketilmemesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. ben karamelize halini ayda yılda bir tüketiyorum; lahmacun, sarıyer böreği, makarna sosu vs. yapıyorum. çoğu naveganın da soya kıyması tükettiğini düşünüyorum, bazı işletmeler mutfaklarında soya kıyması kullanıyor.

  vegan lahmacun, köfte yapmak için kullandığım güzel bir ikame. ayrıca salça ile birlikte makarna için harika bir sos oluyor. çok bereketli ve uygun fiyatlı bir ürün. kilit noktası baharatlandırmada. kimyonla deneyin.

  resmi rakamlara göre dünya'da yetiştirilen soyanın % 48'i gdo'ludur ve monsanto firmasının tekelindedir. gdo'lu soya aynı zamanda bazı(!) ülkelerdeki yasal boşluklar nedeniyle organik üretilmiştir ibaresiyle de satılabilmektedir. gdo'lu soyanın besleyicilik değerlerinin çok daha az olduğu ve yoğun tarım uygulamalarıyla üretilmesi nedeniyle kabul edilebilen seviyelerin çok üzerinde ilaç kalıntısı içerdiği de bilinmektedir. alacağınız soya kıymasının menşeine lütfen dikkat edin.çünkü bir çok ülkede üretimi yasak ama ithalatı serbesttir.şuradan bakabilirsiniz. https://geneticliteracyproject.org/gmo-faq/where-are-gmo-crops-and-animals-approved-and-banned/

  karamelize olanından 8 ay kadar önce üçlü paket (3x300gr) halinde almıştım. ilk paketini daha bugün bitirebildim. tadı ve kokusu güzel gelmiyor bana. tadını bastırabilmek için 2x baharat gerekiyor.

  lazanya, karnıyarık ve diğer makarnalar için sos olarak kullandım şu ana kadar. bence en çok karnıyarığa yakışıyor. evde karnıyarık pişiyorsa ve kendime farklı bir şey pişirmek istemiyorsam iyi oluyor.


  everfresh'in soya kıymasını domates sosu, zeytinyağı ve kekikle makarna sosuna çeviriyorum çok lezzetli oluyor. fiyatı da uygun vegan bakkal, vegan dükkan, vegan dünyası gibi yerlerde satılıyor.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk