cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • sizi vegan yapan kişiler

  /
  3
  jaoslf maalesef iletişim becerilerim henüz miyavlama seviyesinde değil tam, a2 b1 arasındayım henüz. askerde gece nöbetinde speking kastım sokak kedileriyle ama olmadı pek. :(
  kendi kendime oldum. etin tadını çok sevmeme rağmen liseden beri içimde bi huzursuzluk vardı. özellikle hayvan endüstrisi çok rahatsız ediyordu beni ama gerçeği görmekten korktuğum ve konfor alanımdan uzaklaşmak istemediğim için ayrıntılı araştırmıyordum. sonra bi gün gary yourofsky konuşmasını izledim ve beynimden vurulmuşa döndüm resmen. ardından earthlings, forks over knives, cowspiracy falan derken resmen nefret ettim kendimden. o gün vegan olmaya karar verdim. geçiş-alışma sürecinde ara ara hayvansal şeyler yediğim oldu 2-3 kere ama her seferinde pişman oldum yine.
  bi yıldır hayvansal hiç bi şey yemedim, bundan sonra da yemeyeceğim kesinlikle. her türlü alışma sorunumu hallettim, kendi yemeğimi her gün kendim yapıyorum artık resmen aşçı oldum.
  ben de sanırım kendi kendime oldum. 2 sene önce bir arkadaşım sayesinde vejetaryen olduğumda veganlığı asla düşünmeyeceğimi her fırsatta kendime hatırlatıyordum. 7 ay önce bu şekilde devam etmek istemediğimi fark ettim ve vegan oldum. her şey bir anda mükemmel olmadı tabi, yeme içme kısmı en kolay kısım. hayatımızın her yerinde sömürü var ve her geçen gün bunu öğreniyor ve hayatımı değiştiriyorum.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk