cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 9 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • hindistan cevizi

  suyundan kabuğuna kadar yararlanılan, bitkisel süt için vazgeçilmezim olan tropikal bölge meyvesi. yüksek yağ oranına sahip olsa da bu yağın sindirilmesi vücut için diğer yağlardan ziyade daha kolaydır ve vücut bu yağdan daha çok faydalanır. yağı cilt bakımında kullanıldığı gibi, tariflerde katı yağ -tereyağı ikamesi- olarak da kullanılır. Hindistan cevizinin suyu, en yüksek elektrolit kaynaklarından biridir ve tıp dahil birçok alanda kullanılır. benim oldukça ilgimi çeken ise özsuyunun mayalanarak şarap üretilmesi oldu,daha önce duymamıştım. magnezyum, kükürt, potasyum açısından da zengin bir içeriği var. kokusundan söz etmiyorum bile, tam bir nimetsin hindistan cevizi..

  hindistan cevizi yagini nadiren kullaniyor olsam da tayland'da vahsi dogadan yakalanip hindistan cevizi toplamaya zorlanan maymunlari duydugumdan beri vicdanen rahatsizlik duyuyorum. bununla birlikte duruma cevresel acidan baktigimizda, tropikal meyvelerin ülkeler/kitalararasi dagitiminin karbon ayak izini artirdigini da biliyoruz. bu nedenlerle hindistan cevizini mümkün oldugunca az kullanmayi, varsa diger bitkisel seceneklere yönelmeyi dogru buluyorum.

  tayland'da gerçekleşen sömürü ile ilgili peta 'nın araştırmaları varmış. içeriğinde video da olan araştırmanın detaylarına kelime=link'ten ulaşabilirsiniz.


  hatta abd genelinde 26.000 iş yerinde hindistan cevizi alakalı ürünlerin satışının durmasına vesile olan bir çalışma yapmışlar. walmart'ın da satışları durdurması için imza kampanyası sürüyormuş. detaylar ve kampanya linki.

  ülkede ya da civarda yetişmiyorsa, tüketmenin canlıların ölümüne ve sömürüsüne yol açtığını öğrendiğim, o nedenle gözümde veganlığı düşen mihracelerin geçim kaynağı bitki.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk