cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Eski alışkanlıkları bırakma sıkıntısı

  İradem düşük ve boğazıma çok düşkün biri olarak yaşadığım sıkıntı, kendime zaman veriyorum ve denemeye devam ediyorum.

  3 aylık veganligim boyunca hiçbir sıkıntı yaşamazken bayram ziyareti için gittiğim ananemlerde büyük sıkıntılar yaşadım, ne mutfağa rahat girebildim kendime özel bir şey pisirebildim ,ne de kurban bayramı sonrasinda pişirilen yemeklerden yiyebildim, ama 6. günün sonunda gelen pideye karşı koyamadim.kendime bir sürü bahane sıraladım; 8 kişiyiz 17 tane yaptırmışlar sen bunu zaten talep etmedin ve çöpe gidebilir, kaç gündür bir şey yiyemiyorsun,bir kereden bir şey olmaz vs. Ama bir o kadar da iyi biliyorum ki, ısrarla birşey yemeyip bir tık daha aç kalırsam bana kıyamaz ve yemeklere adım kadar eminim et koymamaya baslarlardi.

  Bu bana beni tahrik ettigi için tecavüz ettim sayın yargıç bahanesini anımsatıyor,tamamiyle yalan ne eksik ne fazla ama bildiklerimi silemem. Denemeye devam edeceğim, en azından zaten bozdun bahanesini kullanmayacağım..

  bence bu durumda bir sıkıntı yok. böyle bir yola başlamak zaten çok güzel, gün geçtikçe, araştırdıkça, izledikçe kendin yemek istemeyeceksindir hayvansal gıdaları. herkes bir anda tamamen vegan olmak, mükemmel olmak zorunda değil. eğer eti çok seviyorsan, bitkisel versiyonlarını satın alıp onları yiyebilirsin. başka insanlarla bir arada olunduğunda ilk zamanlar zorlanmak çok normal. sonrasında zaten kendin tepki koyacaksındır, eminim. umarım kendini kötü hissetmezsin, her şey zamanla rayına oturacaktır.

  hayvan dostlarımızın çektiği sıkıntıların yanında bir hiçtir resmen. inanın bizim olmayanı kullanmayı bırakmak çok basit ve vegan düşüncenin gelişimiyle paralel olarak daha da basitleşiyor.

  Vejetaryen olmamın 1 haftası bile dolmamışken, işten çok aç bi şekilde geldim ve yaklaşık 10 yıldır olduğu gibi yemeksepetinden sipariş verdim. Yarım saat sonra müdavimi olduğum restorandan siparişimi aldım kumru söylemişim. Nasıl ruhsuz bir makine olduğumu düşündüm. Acıktığım için yıllardır olduğu gibi farkında bile olmadan, hiç düşünmeden yine eski kafa yapımla vermişim siparişi. Kumruya baktım düşündüm üzüldüm ve çöpe atıp yanında söylediğim navegan tatlıyı yedim. O gün doğru olduğunu düşündüğüm şeyi yaptım ama tatlıyı yerken neyin parçası olduğumdan haberim yoktu.


  Hiçbirimiz mükemmel değil ya da ben şimdiye kadar hiç mükemmel birini görmedim. İnsanız hata yapabiliriz ama böyle durumlarda aldığımız kararların sebebini düşünüp öyle hareket etmemiz daha doğru gibi.

  hiçbir şey bize yasak değil, biz yanlış olduğunu düşündüğümüz için yapmıyoruz. Bunu da unutmamak gerek.

  Urfalıyım. Kahvaltıda hayvan yiyen insanlarız . Yapamazsın dediler , çok mutluyum , urfalıvegan olarak tarihe adımı yazdırmak isderim :)

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk