cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 12 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

vegan krem şanti/pasta kreması - #3999

Konserve olarak satılan hazır haşlanmış nohutun içindeki su (aquafaba) ile çok hafif ve lezzetli krem şanti yapabilirsiniz. En basiti o suya biraz krem tartar ekleyip el mikseriyle 3-4 dakika çırpın. Krema kıvamına gelince pudra şekeri ve bir çay kaşığı vanilya ekleyip 1 dakika daha çırpın.


Ayrıca internetten satın alabileceğiniz hindistan cevizi kreması ile de doygun krem şantiler hazırlayabilirsiniz. Kremayı ve onu hazırlayacağınız kaseyi bir gece buzdolabında bekletin. Kremanızın yağı katılaşacaltır. Bu katılaşan kısmı soğuttuğunuz kaseye alın ve birkaç dakika mikserle çırpın. dilerseniz çırpmadan pudra şekeri ya da tatlandırıcı ekleyebilirsiniz. Varsa akçaağaç şurubu burada mükemmel gider.


Bir diğer seçeneğiniz de bitkisel sütle hazırlananı. İstediğiniz bir bitkisel süte zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağı ekleyin. Bu karışımı ve hazırlayacağınız kaseyi bir gece buzdolabında bekletin. Yağlı sütünüzü, şekeri (ya da akçaağaç şurubunu) ve vanilyayı soğutulmuş kaseye alın ve 1 dakika kadar çırpın. Ben hep deneme yanılma ve göz kararı yöntemiyle yaptığım için tam malzeme miktarı vermedim ama internette çok güzel ayrıntılı tarifler bulabilirsiniz.
2 entry daha var
vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk