cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

16 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • endüstriyel hayvancılık

  dünya üzerinde kullanılan bütün ulaşım (hava, kara, deniz) araçlarından daha fazla sera gazı üreten, çevreye en büyük zarar veren, sadece ve sadece insan alışkanlığı yüzüden ayakta duran sektör.
  et, süt gibi "gıda"ların üretimine hizmet eden endüstri. kendisinin olmayanı kendisininmiş gibi gören insanın, yüzlerce yıldır daha sakin bir şekilde ürettiği bu sözde gıdalar. son yüzyılda bilimin ilerlemesi ve dünya nüfusunun aniden milyarları aşması ile gıda alışkanlığını sürdürebilmek adına ihtiyaç duydu açgözlülük ürünü, para kapısı, sömürü yuvası şey.
  Modern nazi kampları
  İşkenceler cinayetler
  İnsanlık bunun ayrıdına vardığında çok geç olacak artık bu
  Sadece sera gazı üretmez, aynı zamanda inanılmaz yüksek bir su ayakizine de sahiptir. Dahası, yarattığı kafe-disarida yemek kültürüyle tüketimi artmasına dolayısıyla karbon ve su ayakizi dışında birçok indiste ekolojik yıkımın artmasına sebep olmaktadır. Gerçi bu noktada bir şeyin başına endüstriyel koymak başlı başına eleştirmek için de yeterlidir. "Endüstriyel insan" veya daha doğru bir ifade ile "modern insan" ekosistem için çok ciddi bir tehdittir. Endüstriyel hayvancılık da bunun en önemli örneklerinden biridir.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk