cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

8 + 8 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Çocuklar vegan mı olurmuş

  Çocuk yasta vegan olunca her dakika bunu söylüyorlar, yahu oluyor ışte yaşı yok ki veganlığın ...Yok işte büyüyemizsin ,aç kalırsın ,kafan çalışmaz bak ,büyüdüğünde olursun vegan megan boşver şimdi ye sen...Çoğu vegan çocuğun karşılaştığı şeylerdir genellikle, biz bu yaşımızda vegan olduğumuz için mutluyuz bize anlatılan yalanlara son verdik çünkü...darısı sizin başınıza :) ??

  çocuklara hayvansal ürün yedirmek bir dayatmadan ibarettir. Birçok sağlık örgütü bebeklerin ve çocukların vegan beslenmesini sağlıklı ve yeterli bulmuştur. bebek ve çocuklarda hayatın her döneminde vegan beslenme mümkündür. Önemli olan ailelerin özen göstererek çocuklarını sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslemesidir.

  bırak çocuktan vegan olmasını, vegan aktivist bile olur. bu 13 yaşındaki çocuk bir vegan aktivist. kanalına abone olmanızı tavsiye ederim. gelecek var bu çocukta. yetişkin yetişkin, koca koca insanlar olarak utanalım mı kendimizden?

  adak için geçen gün bi anne inek kesti amcam sonra parçalayıp insanlara dağıttılar. bi yavrusu vardı annesini bir gün boyunca göremeyince bütün gün mölemiş. sonra bizimkiler de çok acımış hatta et dağıttığımız komşularımızdan yaşlı bi kadın ağlamış. bugün buzağıyı sevmeye gittim benim annesini yiyip yemediğimi biliyor muydu anladı mı bilmiyorum ama onu sevdim okşadım besledim ben gidince möledi döndüm bi daha sevdim ayrıldığımdaa yine möledi. üstüme alındım zordu ama ayrıldım yanından. aynı komşumuz gelmişti et yemediğimi biliyor yemedin dimi yine dedi yavrusu ağlarken nası yiyim dedim kadın yine ağladı hayat boş filan dedi annesi öldü gitti biz insanlar gibi. Yani anlamak o kadar zor ki o kadar mantıksız ki aynı sohbetin devamında eskiden evde kedi beslediklerinden sevdiklerinden hatta birlikte uyuduklarından bahsetti. Bu insanlar hayvan seviyor demek istediğim. yemedikleri hayvanları!. neden çocuklar başlığına yazdım. 3-4 yaşlarında iki kuzenimle tekrar buzağıyı sevmeye gitttik. onlara anlatmaya çalıştım annesi öldüğü için ağlıyor dedim kuzenim evet çünkü annesini kestik dedi. Bu çocuklar vegan olur mu bilmiyorum çünkü kocaman bi çelişkiyle büyüyorlar ve bu mantık oturuyor. kedileri sev inekleri ye. anlamıyorum anlamicam. üzülüyorum sadece.
  çocuk, genç neyse, aslında herkes vegan doğar. zamanla hayvansal ürünler, yaşadıkları toplumla doğru orantılı bir biçimde hayatlarında yer edinir. etrafımda süt ve süt ürünlerini sindirmekte zorlanan, bu ürünlere vücudu reaksiyon gösteren ancak zamanla ve doktor yardımıyla diyetlerine bu ürünlerin dahil edildiği çok bebek var. zaten memeli hayvanları ele aldığımızda kendi türü dışında başka bir türün sütünü alıp, binbir şekilde tüketen tek canlı insan ve bu gerçek aslında "insan süt ve süt ürünü tüketmeli" düşüncesinin hiç bir temele dayanmadığının en büyük göstergesi.

  15 yaşından beri veganım 6 ayda bı kan testi yaptırıp A+ ile geçiyorum hicbirseyim eksik değil ayda yılda bir b12 alırım pek de sağlıklı beslenmiyorum açıkcası hep kendim yemek yapmak durumundayım zira şuan 18 yaşındayım gayet de sağlıklıyım :) saygılar

  toplumun başka türlüsünü görmediği, görse de eski ve bilimsel bir kaynağa dayanmayan bilgileriyle çocukların vegan olmasını sağlıksızlık, çocuk haklarına karşı davranma, yetersiz beslenme, çocuğu bir şeylerden(!) mahrum bırakma olarak düşünenlerin kurduğu ortak cümle

  İki pismanligim var hayatta. Biri astronomi & fizik okumamak (bkz. Profilimdeki guzel liste). İkincisi de vegan olarak buyumemis olmak. Vegan cocuk olmak hos olurdu.


  Bu arada columbia universitesi'nden unlu teorik fizikci brian greene'in 9 yasindan beri kendi istegiyle vejeteryan olmasina da hayranim.? #10599

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk