cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 4 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • cami açılışları için 1003 kurban kesilmesi

  coronavirus pandemisi ile ilgili 1 hazirandan sonra kısıtlamalar azalıyor 29 Mayıs cuma (bugün), cuma namazı ile birlikte camiler açılacak ve 81 il, 922 ilçe'de açılacak camiler için 1003 adet "şükür" adı altında kurban kesilecek. evet 21. yüzyıldayız ve malesef böyle geri kafalı adetler hala yapılıyor. şükrederler kan dökerler, öfkelenir kan dökerler, mutlulukta, sağlıklarını kazandıklarında ya da kaybettiklerinde, ne olursa olsun kan dökmek için bir bahane her zaman bulurlar. kaynak

  İslamı ondan, onu da islamdan ayıramayacağımız sözde kadim 'kan dökme' ritüelinin bir örneğidir. insan harici canlılar için uygulanış biçimine 'kurban' adı verilen cinayetin, bu sefer de 'şükür' sebebiyle 1003 masumun katledilmesi yoluyla gerçekleştirilmesi planlanan eylemdir. Klasik bir müslüman söylemi vardır sık duyarız 'dini yanlış yaşıyorlar, islam hoşgörü dinidir, islamı kurana uygun yaşamıyorlar' şeklinde. Peki şunu kim açıklayacak, masumların katledilmesini uygun gören dinin Türkiye'deki başı bu dini doğru yaşamıyor mu? Diyanet işleri başkanı da mı islamı yanlış anlıyor? Yoksa gerçek islam gerçekten de ışid'in uyguladığı gibi mı? Yarattığı türler arasında, gücü yetenin yettiğine kıydığı bir ayrım gözeten tanrının dini hoşgörü dini midir? İnsan türünün diğer türlere yaptığı çeşitli zulümlerle kendi başına getirdiği pandeminin bedelini dahi neden yine diğer türlerin kanıyla temizlemesi bekleniyor? Sakın ola kuranda böyle bir emir yoktur savunmasına geçmeyelim. bu büyük bir yanılgıdır, gerçeklikten oldukça uzaktır...çünkü uygulamaya bakarsak bunun hiçbir önemi yok. Şayet islamın tanrısı bahsedildiği gibi hoşgörü tanrısı olsaydı öldürmeyle ilgili yasak, tüm türleri kapsayacak şekilde koyulmuş ve bu konuda hiçbir hilafete yer bırakmayacak şekilde tanımlanmış olurdu. İslam dini doğduğu zamandan Beri din sebebiyle alınan canların her biri adına bir taş koysak öyle bir dağ meydana gelir ki tepesine çıktığımızda Everest'i mikroskopla dahi göremeyiz. Hangi hoşgörü?peygamber zamanından kalma iki üç mistik öyküyle güzellenen islamda hoşgörü maalesef yalnızca 'müslüman olana' hoşgörüdür.

  ...devamı...Işid gibi örgütlerin de neden kendi öldürülebilirler listesini 'müslüman olmayanlar' şeklinde tanımladığı ve 'gerçek islamın' onlarınki olduğu iddiasıyla ortaya çıktıklarını işte bu 'hoşgörüde seçiçicilik' ile açıklayabiliriz. cinayet gibi hoşgörü ile hiçbir şekilde bağdaşmayacak bir eylemin meşrulaştırılması için 'helal' kılınan hayvanlara yapılan kurban cinayeti de işte bu 'hoşgörünün' sonucudur. tüm canlıların akıl ve vücut sağlığını önemseyen tek ahlaki tutum hiçbir yasaklamaya ihtiyaç duymadan şiddeti lanetleyen yalnızca ve yalnızca sevgi ile alakalı olan veganizmdir.

  haydi tam 1003 canlının hayatını sonlandıralım, saçma bulanı dinden dışlayalım, haklarını savunanlara da sövüp sayalım.


  HEMEN ARDINDAN İSLAM HOŞGÖRÜ DİNİDİR DİYELİM, ÇEVREYE VE HAYVANLARA ZARAR VERİLMEMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEYELİM.


  AH BİR ŞEY DAHA GELDİ AKLIMA, KEDİLERE ZARAR VERENLERE SATANİST DEYİP DANA KATLEDİP BUNUN BİR ZORUNLULUK OLDUĞUNU DA SÜREKLİ DİLLENDİRELİM! NE KADAR MANTIKLI İNSANLARIZ YAHU.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk