cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

4 + 8 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • boza

  her ne kadar etiketinde belirtilmese de, hem tahılın kendi nişastasından hem içeceğe katılan şekerden dolayı, alkol oranı rafta bekletildikçe 6%'nın da üzerine çıkabilen, fermente tahıl içeceğidir. koruyucu katkı maddelerini kontrol ederek ele alındığında vegan olabilen içecektir.
  Yoğurt mayamız ? kendisini bir süredir bulamasak da (marketlerdekiler değil, onlar pastörize olduğu için yoğurt mayalamaya uygun değil)
  2-3 gün oda sıcaklığında bekletin, ekşiyor. Sonra yaptığınız herhangi bir yoğurda ekleyip ertesi gün yiyebilirsiniz. Yoğurt bekledikçe ekşiyor ve katılaşıyor.
  -biz pirinç yoğurdu ile seviyoruz -

  Daha ziyade Kış aylarında bulunabilen, kazara vegan , probiyotik içecek. sokak satıcılarına temizlik konusunda güvenemediğim, marketlerde satılanları ise Koruyucu madde (e202 ) içermesi sebebiyle uzun süredir içmiyor ve duruma üzülüyordum.


  Bugün tesadüfen, koruyucu ve katkı içermeyen vefa boza yı buldum. Lezzeti vefa bozası kadar iyi olmasa da en azından görece doğal bir ürün. Probiyotik nitelikte vegan içecekleri, alkol oranı yüzde 6 değil 16 olsa yine içerim.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk