cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

8 + 9 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • kazara vegan

  Vegan jargonda; imalatçı firmanın hadi vegan ürün yapalım mantığıyla değilde içerisine hayvansal herhangi birşey koymadığı ve üretimin herhangi bir aşamasında hayvansal yarı mamül, mamül yada ekipman kullanmaması nedeniyle ortaya çıkan ürünlerdir. Örnek verecek olursak eti kurabi vegan bir kurabiyedir.

  EDİT kurabi içeriğinde palm yağı bulunması nedeniyle kimi vegablarca vegan olarak görülmemekle beraber palm yağı barındırmayan kazara vegan ürünlerde mevcuttur
  Keşke logo başvurusu yapsalar da sempati kazansalar.
  Gıda sektöründe ürünlerin içinden 'peynir altı suyu tozunu' çıkarsan yüzde 80'i falan vegan olur sanırım.
  aslında eti kurabi vegan mıdır, değil midir kısmı tartışmalı biraz sanki, bu tür ürünlerin neredeyse tamamında palm bulunmakta. kimi veganlar tüketmekte sorun görmezken, diğer kısmı palm tüketiminin vegan olmadığı düşüncesinde.

  En güzeli ürünleri iyice araştırmak ve etiket okuma alışkanlığı, ikincisi vegan sertifikalı ürünler kullanmak olduğunu düşünmekteyim. Zamanla sertifikalı ürünlerin artacağını umut ediyorum..🌱

  vegan olduklarına dair hiçbir ekstra ibare olmadığından ön hazırlık yapmadan raflarda dolanarak bulmak çok zaman alan kazara vegan olmuş ürünler. logo koysalar veganların sempatisini kazanacaklardır ama eminim ki sırf vegan diye normalde yediği şeyi yemeyi bırakacak insanlar da olacaktır.

  üstelik, spesifik olarak vegan üretilmiş bir ürün kazara vegan olan bilindik bir markanın aynı ürününden katbekat daha pahalı olabiliyor. tabii vegan markaları desteklemek ayrı bir konu.

  sözlükte de bu kapsama giren ürünlerin bir listesinin tutulmasını elzem bulduğum mevhum.


  ne formatta olur bilemediğim için örnek olarak yazıyorum ilk aklıma gelenleri..


  örn.

  eti pizza kraker

  eti kakaolu bisküvi

  eti sultani bisküvi

  eti burçak bisküvi

  kazara vegan bir eylem, az önce karşıma çıktı, paylaşmadan edemedim.


  kısaca bahsetmek gerekirse yeteneksizsiniz programında bir yarışmacı sahneye canlı balık, canlı kurbağa ve canlı tavuk yemek üzere çıkıyor. sonrası tam bir sosyolojik şaka.


  link

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk