cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • beyond meat

  /
  2
  uzun süredir takip ettiğim firma ve ürünleri. gelecekte bu markayı çok daha fazla duyacağımızdan hiç şüphem yok, avrupada satışları başlamış, hatta yunan adalarına tatile giden insanların dahi karşılaşabileceği bir ürün, türkiye pazarına girme konusunda neredeler bilmiyorum ama umarım yakındır.
  burger arasında denediğim üründür. yanında kızartılmış tatlı patatesle bir şölen yarattı ağzımda. çok uzun süre önce hayvan yemeyi bıraktığım için tad olarak ne kadar yakın tam kestiremiyorum ama doku olarak birebir aynı hissi verdi. bu bağlamda kimileri için biraz rahatsız edici olabilir. aynı zamanda fazlasıyla işlenmiş bir gıda olduğu için ne kadar sağlıklı olduğu muğlak ama arada bir yenebilir junk food. fiyatı biraz tuzlu yalnız.
  Bir iki defa denediğim ancak gerek dokusu gerekse pazarlama şekli nedeniyle içime sinmeyen ürün. Öncelikleri daha çok insan sağlığı ve karbon salımı azaltmaya odaklı olduğundan bana yine insanı merkeze alan bir düşünce ürünü gibi geliyor.
  Bunun yerine ben evde yapılmış burgerimi tercih etmeye devam ederim. Yine de bir yerlerde birilerinin vegan olmasına yardımcı oluyorsa benim için şimdilik sorun yok. Takip etmeye devam edeceğim. Ama olmazsa olmaz bir ürün kesinlikle değil.
  2013'ten beri et yemiyorum. Bu beyond meat steak ile bir garip hissettim. 6 yıl önceki tada benziyordu.
  O tada benzediği için biraz üzüldüm. Ama üreticilerine kızmıyorum çünkü vejetaryen bile olmayan insanlara yedirdim, şaşırdılar ve çok beğenip bağımlı oldular. Tat konusunda ileri sürülen argümanları çökermiş durumda bu beyond'u yaratan insanlar sanıyorum. Çok işlenmiş bir besin sonuçta ama geçiş aşamasında insanlara yardımı olur diye düşünüyorum, sağolsunlar üretenler.

  Nietzsche'nin ünlü Beyond Good and Evil: Prelude to a Philosophy of the Future adlı kitabını hatırlatan şey. bu haliyle geleceğin gıda tüketimine bir gönderme yapmakta ama bir çelişkiyi de barındırıyor. ben 8 aydır veganım ve ete benzeyen şeyleri de sevmiyorum. benim için etin ötesi zaten sebze-bakliyat-meyve demek. bir kez soya kıymasından yapılmış bir şey yedim, midem bozuldu. sevene, beğenene afiyet olsun.

  avrupa'da üretim tesisi açan firma, yakında fiyatların düşmesi bekleniyormuş. ürünlerin satıldığı ülkelere türkiye'de eklense tatlı olur. kaynak

  Rahatsiz edici derecede gerçekçi olan burgerleri var ayrıca Sosisleri Türkiye'den bildiğiniz sosislere benzemiyor, Domuz sosisi tadında ve yine fazla gerçekçi olan üretici.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk