cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

5 + 3 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • ben de hayvanları çok seviyorum söylemi

  /
  2
  navegan klişelerinden bir başkası da bu sanırım. Konu hayvan hakları ve hayvan sevgisi olunca, karşımızdaki naveganın ağzından bu cümle çıkabiliyor.

  endüstriyel hayvancılık bunu çok güzel destekliyor. reklamlarla 'et' denilen şeyi öyle bir pazarlıyorlar ki, insanların bağlantıyı kurmak için çaba harcaması gerekiyor gerçekten. bu yüzden, sokaktaki köpek dostlarımızı seven, mama bırakan, kedilere faydası dokunan, internet üzerinde hayvan hakları ile ilgili gördüğü imza kampanyalarına katılan insanlar kendilerini hayvan sever olarak nitelemekte beis görmüyor.
  "kedileri köpekleri çok seviyorum" demek istiyorlar. instagramda panda hesaplarını takip ederler. kedi köpek görünce mutlaka başlarını okşarlar, haliyle hayvan sever oluverirler birden.
  sadece birkaç hayvanı kapsar. çünkü onlar için bazıları sevmelik, bazıları yemeliktir. tabağında yediğini hayvandan saymaz.
  Ben de hayvanları çok seviyorum ama etsiz doyamam
  Ben de hayvanları çok seviyorum ama doğanın dengesi
  Bende hayvanları çok seviyorum ama inekleri yemezsek sokakları inek basar
  Vb. yüzlerce cümle örneği bulunan hayvan severlik değil türcülüğün bahanesidir.
  -Irkçı değilim ama suriyelileri sevmiyorum

  -Herkes istediği gibi giyinir ama bazı kadınların da poposu görünüyor yani

  -Benim de gey arkadaşlarım var ama bunun gibi kırıtmıyor

  -vs.

  Bugün spor salonundaki antrenörün 'niye vegansın? Hayvanları sevdiğin için mi? Benim sevdiğimden çok hayvanları sevdiğini mi düşünüyorsun? Şuan kaç evcil hayvanın var? Hangi hayvanlara baktın? Toplam kaç hayvan?' sorularına sabırla cevap verdiğim için madalya istiyorum gerçekten. Sabır madalyası*

  hayvan haklarının asgarisi olan veganlığın hayvan sevgisiyle alakalı değil hayvan hakları mücadelesiyle ilgili olduğunu düşündüğüm için bu yanlış algıya hizmet etmemek adına hayvan seviyor musun sorusuna hayvanlara özel bir sevgim yok derim

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk