cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • adalarpostasi ve adalılar

  gerçekleri dile getirdiğim için üç farklı hesabımı da engellemiş olan bir ınstagram hesabı @adalarpostasi .

  atlı fayton sömürüsünün en büyük destekçisi. kendince "mutlu at, mutlu köle" resim paylaşımları yaparak, ayrıca sömürünün nedeni olan insanların aslında ne kadar merhametli, atlarına çocuğu gibi bakan sahipler olduğunun altını çizerek olayları manipüle ediyor.

  adalıların azınlık bir kısmı atlı faytonların kaldırılmasını isterken sömürü yapanlar da dahil olmak üzere çok büyük kısmı atlı fayton sömürüsünün devam etmesini istiyor ve destekliyor. zülal kalkandelen bir yorumunda ne zaman atlı faytonların kaldırılmasını yazsa adalıların kendisine hakaret yağdırdığını belirtmişti ayrıca. bahsedilen hesaptaki paylaşımların altındaki yorumları okursanız adalıların bu konudaki yorumlarını da görebilirsiniz.

  atlı fayton sömürüsünün devam etmesinin en büyük nedeni atlı fayton çeteleri ve adalıların göz zevklerini, alışkanlıklarını, adaların betonlaşacağını da öne sürerek yabancı şehirlerdeki atlı faytonları örnek vermeleri. biz tüm dünyadaki hayvan sömürüsüne karşıyken onların kendilerince medeni olarak gördüğü şehirlerdeki atlı faytonları örnek vermeleri oldukça ironik ki oradaki hayvan hakları savunucuları da buna karşı durmaktalar. medenice sömürü olmaz, olamaz.

  bu hesabın bir de internet sitesi var:

  adalarpostasi
  dün istanbul vegan inisiyatifinin instagram hesabındaki hikayede izledim, ibb önündeki eyleme gelen adalı bir hanımefendi vardı ve aslında adalıların da faytonların kaldırılmasını istediklerini ama korktukları için seslerini çıkaramadıklarından bahsetti. kaldırılmasını istemeyen de bir kesim vardır tabii ki.
  hesaptaki bir fotoğrafın altına biri "faytonlar adamızın süsüdür, onlarsız ada olmaz" yazmış. şaşkınlıktan, üzüntüden ne diyeceğimi bilemiyorum. insanlar, hayvanları "süs eşyası" olarak görüyorlar ve vicdanları hiç sızlamıyor.
  bu faytoncular mafya gibiler, haliyle karşıt bir fikir sunmaktan korkuluyor. onların anlayabilecekleri şekilde konuşmak gerekiyor, faytonlar bir anda kaldırılmalı ve onlara kendilerini savunma hakkı verilmemeli.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk