cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 14 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • abolisyonist vegan

  hayvanların mülk statüsünden çıkması birincil hedefi olan vegan fraksiyon. şiddeti desteklemedikleri için çoğu vegan karşı çıksa da veganlardaki misantropi hayranlığına ve temelsiz argümansız söylemlere güzel eleştirileri var. amerikalı hukukçu gary francione tarafından geliştirilmiş bi yaklaşımdır. türkiyede de onun makalelerini çeviren birkaç kişi vardır.
  Şiddet karşıtı oldukları için alf i beğenmeyen ama eser miktar konusunda yüzlerce kişiye sözlü şiddet uygulayıp daha sonra peygamberleri (gary) ile çeliştiklerini fark edince çark eden vaganlığı din seviyesine indirgemiş ilginç oluşum.

  Hiyerarşilerinin tepesinde yer alanların endüstri ile işbirliği yaptığını düşünmekten alamıyorum kendimi.
  Veganlik bir yaşam tarzı olarak biliniyor. hayatını ona göre sekillendiriyorsun. Basit olarak böyle. Bu arkadaşların sitesini incelediğimde veganlik ve abolisyonizim zaten birbiriyle kesişiyor. Ayrılmasına bence gerek yok. Herkes kafasına göre kişisel talepleri ve özellikleriyle bir oluşum olustursun o zaman. Kalın formlu harflerle "Hayvanları kullanmamalıyız" yazmışlar. Katı kuralları bu herhalde (internet, telekomünikasyon ve teknolojiden de uzak durmaları gerek o zaman. birçok sistemi, üretim aşamasında test eden cihazların ekranı vegan değil). Esere dikkat ediyorlar falan. Yani cidden herşey bitti bir o kaldı. Sokakta insanların kaçı vegan kaçı vejtryn. Kalkmış veganlar birbirine düşmüş en vegan benim derdindeler herkes elinden gelebileni yapiyor. Herkes zaten kendine göre yorumluyor. Deneyimlerinden geçmişinden faydalanıyor. Kenetlenip haklarımızı, taleplerimizi yasal güvenceye almak varken daha hayatta olan tek ve belki vegan olmaktan ileride vazgecebilecek birinin görüşlerini genel geçer görüp farkli oluşumlar yerine birikimli bilgi ile ana olusuma daha çok şey katilabilir.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk