cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

17 + 12 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • yeni araca kan akıtmak

  /
  2
  Çalıştığım yerde şirkete yeni alınan iki araba için baktım aşağıda 2 adet horoz.. Tabii stresten sinirden bayıldım bayılacağım, odamda bir köşeye sindim kulaklarımı kapatıp ağlamaklı çaresizim.. Ne yazık ki elimden bir şey gelmedi ama size ertesi gün olanı söyleyeyim, kazasız belasız olsun diye uğruna 2 tane hayvan kesilip kanı plakasına sürülen araçlar satın alındığının hemen ertesi günü kaza yaptı. Içimden ne kadar sevinip kıs kıs güldüğümü söylememe gerek yok sanırım..
  ilkel bir ritüel resmen... "şunu savaştan önce ilkel toplumlar mancınıklara uyguluyor" diye anlatsan millet bir tarafıyla güler. dönüp "e sen de araba aldığında yapıyorsun" desen, gülüşleri bir taraflarına kaçar muhtemelen.

  şu konuyla ilgili makale yazsam ismi "tanrılara adak adayan ilkel toplumlardan, tanrılara adak adayan modern toplumlara" olurdu.
  genelde ofistekilere tatlı, pasta vs. alınır. gidip kurban kesmeyi de ilk defa duydum. yok artık..

  gerçi gelen pastada da hayvansal süt olacağından her durumda vegan şahıs için "lanet olsun bu düzene" dedirtecek durumdur.(*)
  Ülkemizin saçma geleneklerinden, tanrının birini öldürdüğün için senin eşyanı korumasını düşünmek saçma değil mi?
  bilmiyordum bunu ve keşke hiç bilmeseydim. 60-70 sene önce 21. yüzyılda uçan arabalar olacağını düşünüyorlarmış bizim uğraştığımız şeylere bak.
  aynı durum ben araba aldığımda da birkaç tane çapsız akrabanın "hadi bir kuzu çevir olmadı bir rakı balık yaptır" gibicesinden sözlerine maruz kaldım. sorsan şöyle saygılıyız böyle saygılıyız derler gerizekalılar. aldığım arabadan dolayı birilerine birşey ikram etmek zorunda olduğumu öğrendiğimde inanılmaz komiğime gitmişti. araba lan araba altı üstü ne diye dört teker aldığim için birinin karnını doyurmak zorunda hissedeyim.

  kara kedi görünce uğursuzluk diyen ve yine aynı batıl inanç ile bir canlıyı öldürmeyi kabul edenlerin çeliştiği korkunç eylem!

  Batıl inançlar zaten saçma şeyler yani kimi batıl inançlar insanı mutlu etmek veya rahatlamak için bir yol olabilir yani kişiye kalmış biraz. Kan akitmak biraz bu eylemi yapanlar için bahane gibi geliyor bana ha bir parti vermişsin yiyecek olarak hayvansallari tercih etmişsin ha bu. Her türlü ölen hayvan umursayan yok. Hayvanları tuketilip sömürülen varlık statüsünden cikartmiyorlar ki oldurmeleri kesmeleri onemli degil onlar için.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk