cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

15 + 8 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • yazarların burçları

  /
  2
  önemli olanın kişilerin doğum haritasının olması dışında daha genel hatlarıyla güneş ve yükselen burcunun kişilere pek çok yönden etki ettiğini bildiğimizdir. inanmadığını söyleyenler olabilir. zira bu bir din ya da bilim dalı değildir. bazıları için bilime yakın, bazıları için mistik, bazıları için eğlenceli, bazıları içinse palavra sıkılan bir konudur. :)

  güneş burcum yengeç, yükselen burcum koç. peki sizinkiler nedir?
  burcum akrep, yükselenim yaymış. konu ile ilgili pek bilgim ve ilgim olmamakla beraber, hatta ilgisi olan bir arkadaşım sayesinde yükselenimi yeni öğrendim. ben kimmişim, neymişim, ne yapar ne severmişim birisi aydınlatabilirse sevinirim :)
  yengeç burcuyum, yükselenimin yay olduğunu şimdi hesaplama ile öğrendim, yaylarla ilgili hiçbir fikrim yok. ancak yengecin neredeyse bütün özelliklerini taşıyorum, başı çekenlerde evcimenlik, altıncı his ve anaçlık geliyor. astrolojiye bir ilgim yok lakin güneş sistemi, takımyıldızları, gezegenler falan düşününce tuhaf geliyor oradan bu analizlerin çıkması ama bakınca da uyuşuyor, göksel cisimlerin hareket etmesiyle benim duygusal olduğumu bilmeleri enteresan. çok fazla düşününce evrenin nasıl oluştuğuna kadar gidiyorum.
  koç gibi koçum. bir parça karaktersiz, biraz bencil, başına buyruk ve dahi. ben bu koç burcuna baka baka mı böyle oldum yoksa böyleydim de burçlar mı gerçek bilemiyorum. nerede görürsem göreyim koçlar bencildir gibi laf yapışıyor. bir kadınla tanıştığınızda ve bu burçlara meraklıysa nedense koç olduğunuzu öğrenir öğrenmez bir adım geri atıyor.

  şu burçlarda hiç de fena olmayan kelime oyunları ile insanları etkileme yöntemleri olduğunu düşünüyorum. bir cümleyi öyle kuruyorlar ki herkes üstüne alınabilir. herkes bir şekilde öyledir.

  ör:
  akrepler her ne kadar gönüllü olmasa da bir yakını borç istediğinde mutlaka verirler. doğru pozisyonda işe başladıklarında ise yüksek bir kariyer onları beklemektedir.

  Genelde hangi burçsun sorusuna iğrençli espirimi yapıyorum "ben burç tutmuyorum" ya of saçmalama hangisi derlerse dahada iğrençleşip öküz benim burcum demetle yani denildiği vakit boğa lan boğa diye bağırıp çağırmak zorunda kalıyorum.

  Boğa. Hiç anlamıyorum bu işlerden. Zaten annem saat kaçta doğduğumu bilmiyor. Sabaha karşı diyor hep. Tütün kırmaya gitmemisler o gün. Teyzem de bunu söyleyip duruyor. Alakası yok ama bayrama üç gün kala doğmuşum. Ablam sayesinde adımın bayram olmasindan kurtulmuşum. Ne kadar çevrimsel zaman, haritası yok.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk