cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

8 + 8 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • yarı vegan

  /
  2
  ağırlıklı olarak vegan beslenen ve vegan tüketim yapan navegan kişi.  genellikle her türlü teorik ve pratik aşırılığın kitlede irite edici olduğu düşüncesiyle hareket eden kişilerin veganlığa yaklaşım biçimini oluşturur.  yarı veganın pratiği, teorik ve pratik aşırılığın fikir ve praksisin yayılmasını engellediği gibi bir temel felsefeyle açıklanabilir. ancak bir yarı vegan, illa da bu pratiğinin sebeplerini bu felsefeyle açıklayacak diye bir koşul yoktur.  yarı veganın amacı veganlığın kendi gibi davrananlar sayesinde daha çabuk yayılarak yüzde yüz vegan dünyaya daha hızlı geçilmesini sağlamaktır.

  yogilerde sık gördüğüm bir yaşam tarzı. öğretilerinin gerektirdiği bazı sebeplerle yogiler bu şekilde beslenebiliyor. özellikle veganizmi benimsemekle alakalı değil, yiyeceklerin benliğe etkileri ile alakalı olsa da, aynı kapıya çıkan birçok yönü var.
  'ağırlıklı olarak vegan beslenen' derken, abi yarısı tamı mı olur bu işin. bir insan ya vegandır ya değildir, gerisi duygu törpülemektir bence. zamanında kavram olarak sadece vejetaryenlik vardı ve bugün veganlık olarak adlandırdığımız çerçeveyi kapsıyordu. sonra ılık götlülerin bazıları çıktı ve sadece et yemeyerek kendine vejetaryen demeye başladı, akabinde vejetaryen olan insanlar (vegetarian) kelimenin ilk üç ve son iki harfiyle vegan kavramının doğmasına neden oldu, napak yarı veganlardan dolayı ilk harf ve son iki harfi alaran artık kendimizi 'van' mı diyek ne diyek ? arkadaşlar yogiler, geçiş dönemi falan demişsiniz ama eğer kişi kendi yaptığının 'kendini kandırma' olduğunu idrak edip, başlığa uygun hitap edersem eğer 'tam zamanlı' vegan olmazsa, öyle arafta kalıyor.
  tanım: hiç bir şey anlamadığım abuk subuk veganlık durumu. meslek gibi yarı zamanlı yapılanı sanırım ya da diyet gibi böyle haftanın 2 günü yumurta bal yiyip diğer 5 gün ben veganım demek falan gibi olsa gerek.  edit:imla

  bitki bazlı beslenen insandır. vegan değildir. sebep çoğunlukla sağlık yahut ruhsal seçimlerdir.

  vejetaryendir. Vegan değildir. Güven olmaz.cok yakin bir tanidigimdir. Bana destek olmak için et yemeyi birakmis herkese kafa tutmus bana küstügü ve beni kizdirmak istedigi icin. gozlerimin onunde 4-5 ayin sonunda et yemis vejetaryen olmayi birakmistir. Bir insanin kendi durusu olmalidir. Bu aksam içim yandi da yazmak istedim sana sozluk.

  bir geçiş süreci açısından önemli olabilir ama tanımlama yanlış...

  Veganlık her şeyden önce Sömürüye Karşı bir duruştur, yaşam felsefesidir. yarımı,çeyreği olmaz

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk