cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

18 + 6 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Yapmaya değmeyen tarifler

  Evet böyle bir şey var! Tatlandira tatlandira anlatilan vegan tarifler görüyorum ve yapıyorum ama fos çıkıyor. Beceriksizlik demeyeceğim çünkü az çok kendimi taniyorum ve iyi yemek yaparım. Öyle abartılıyor ki bu tarifler ve tatlar... en başta bitkisel sütler. İlk denemem 6-7 yıl önce oldu birebir tarifleri uyguladim. Kabuklu yaptim kabuksuz yaptim, metal, cam, toprak tencere bunlara uygun karıştırma aletleri hatta sırf bitkisel sut yapayim diye gidip o yavaş sıkım meyve sıkacağından aldım yok annem tadı kötü. hem yabanci hem yerli kanallara, kitaplara kadar baktim yaziktir o bademlere findiklara fistiklara robotlarda ziyan oluyorlar. Onların o kendine özgü tadinin yok oluşu içimi acitiyor. Alip o kuruyemisleri bir güzel tabağa koyup citirdata citirdata yemek varken süt rengi bir şey icin ziyan etmeye ne gerek var. nispeten daha ucuz ve tek başına da o kadar lezzetli olmayan yulaf, soya gibi nispeten bitkilerden yapılmış sutler, alternatif olarak kullanılması daha mantıklı geliyor.

  Soya kıymasınin tat olarak et ile uzaktan yakından alakası yok. Bu ürünün sanki etin ikamesi gibi sunulması biraz ilginç değil mi? Kendine özgü güzel bir tadi varken hele ki guzelce biberlerle sogan sarimsak biraz sirke ve soya sosuyla kavurup makarnayla birlestirince muhteşem bir şeye dönüşüyor. Fakat genelde tariflerde gördüğüm şey soya kiymasinin kendi tadini kaybettirilmeye çalışılıyor oluşu. O kadar cok baharat ekleniyor ki inanamıyorum. Amaç soya kiymasi yemek yerine et gorunumlu baharata dönüşturmek oluyor.

  Vegan su böreği tarifi: çocukluğumda hep yediğim ve annem cidden bu konuda uzmandır da böyle tarif olamaz. Su böreği yumurtalı el açması yufkadan yapılır. Normal yufkayı ıslatarak yazık etmeyiniz. normal yufkayı islattiginizda hamur olup birbirine yapışır. Goruntulerden belli denemeyin sakın. Normal yufkayla Rulo, sigara, gül böreği yapın bin kat daha iyi.
  soya kıymalı mantı yaptım. değmedi bence çok emek verdim ve çoooook zamanımı aldı... en iyisi patates harcı ile büyük büyük yapmak veya direkt dışardan almak
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk