cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

17 + 13 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • yakın dostların et yedirme çabalarına kökten çözüm

  Bir arkadaşınız size gizliden et veya et suyu içerikli yemekler yedirmeye çalışırsa ve farkedersiniz o arkadaşınızla bağınızı kesmeyin. Aksine davet edilirseniz gidin fakat evinde su dahi içmeyin. Açıklama yapmanız gerekirse de “önceki tecrübelerim iyi olmadı ve bu sebeple evinde herhangi bir şey tüketmeye korkuyorum ve bu durum beni rahatsız ediyor” deyin. Bunu bir kaç kez yaptıktan sonra bilin ki tüm arkadaşlarınız bu konuda daha hassas davranacaklar. Yedirdim diye diğerlerine sükse yapan arkadaşınız aynı derecede üzüntü ile sizin tavrınızı yayacaktır.
  hadi ye nolur benim hatrım için gibi şeyler söyleyeni anlarım ailem de aynısını yapıyor çünkü ama yemeğe et suyu koyup da söylemediyse bu bildiğin kötü niyet bence.
  böyle bir despot çevreniz varsa muhtemelen bunun nedeni yine sizsiniz. hayır dedikten sonra hala başkaları farklı bir çaba içerisine giriyorsa bu durum tamamen sizden kaynaklanıyor.
  Veganligi çok büyütmeyin . Heryerde. Veganim diye de dolanmayin . Bir kimlik misali üstünüze geçirmeyin . Yakınlara selam olsun .
  Böyle yapmışlar ise o kisinin dostluğunu sorgula kimse vazgeçilmez değildir tatlim. Ne demek yemeğine bir şeyler (istemediğin ve o bunu biliyor) katıyor ve sen buna sessiz kalıp ilişkini devam ettiriyorsun. Bir nevi taciz bu. Toksik, saygısız insandan dost olmaz. Vegan olman veya olmamanla alakalı değil. İstemediğin bir şeyi sırf kendi istiyor diye sana yaptırması ve hatta bunu yaptıktan sonra orada burada veganlığın bozuldu diye dalga geçer kendince.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk