cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

17 + 18 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • veganlık ve siyaset

  hayvan haklarının ve yaşamının siyaset üstü bir mesele olduğunu düşündüğüm konudur. söz konusu hayvan haklarıysa gerisi teferruattır.

  vegan ve hayvan hakları savunucusu siyasi bir parti veya kişi olmadığı sürece bütün siyasilere ve siyasi partilere tutumum aynıdır. eğer hayvan haklarından önce siyasinizi koruma güdüsü içine giriyorsanız lütfen hayvan haklarını savunmanın neresinde olduğunuzu sorgulayın.

  (bkz:ekrem imamoğlu) olayında olduğu gibi aradan geçen onca ay'a, verilen sözlere rağmen, kullanılabilecek yetkilere rağmen kişisel çıkarlar uğruna yetkilerin kullanılmamasını görmezden gelip göz göre göre onca atın öldürülmesinden ve ölümüne sebep olunmasından sonra, ki müdahale edilmeyen her an onlarca at ölüyor, öldürülüyor, hâlâ siyasiyi koruma güdüsü içine giriyor, kişi ya da kişilere toz konduramıyorsak sürekli bahaneler üretiyorsak lütfen önceliklerimizi yeniden düşünelim, sorgulayalım.

  canın; "sırası değil şimdi." si olmaz, "zamanı var." ı olmaz, "daha önce neredeydiniz hayvanseverler?" i olmaz, "karalama yapıyorsunuz." u olmaz, "daha önemli işleri vardır, bir nefes alsın." ı olmaz, "bi' dur hele, soluklanam." ı olmaz, "bu işten çıkarı olan halkımı da düşünmeliyim." i olmaz, "nerenin adamısın?" ı olmaz. canın sırası şimdidir. ilk sırada yer almalıdır. düşünülmesi gereken tek çıkar hayvan yaşamıdır. hayvan yaşamından daha önemli iş yoktur. zira söz konusu olan insan canı ve yaşamı olsaydı yer yerinden oynardı. kimse bunu kabul etmezdi. müdahale edilmeyen her an hayvanların canından gidiyor. (bkz:türkiye jokey kulübü) için de aynı sömürünün ve tepkinin geçerli olduğu gibi. bu durum tüm siyasiler için de geçerlidir. şunu sormakta da fayda var: ego mu önce gelir can mı?
  evet, haklı bir serzeniş. siyasetin içindeki adamların benim gördüğüm kadarıyla hiçbiri hayvan haklarını ilk sıraya koymuyor. kendi adıma konuşmak gerekirse, hakkımı savunması için oy verdiğim adamın hayvanların haklarını benim hakkım kadar savunmasını beklerim ve bekliyorum da.
  bu coğrafyada insana da hayvana da doğaya da saygısı olmayan büyük bir kitleyle beraber yaşamak zorundayız. siyaset bu ülke için çok önemli konumda, yetkileri olan bir insana güveniyoruz ve ondan da yaşanabilir bir şehir istiyoruz.
  not: umut ediyoruz işte... şimdiki devran elbet dönecek
  Katılmadığım serzeniş

  Hayvan haklarını vegan hassasiyetiyle savunan yok diye diğer ezilenlerle taraf olanları karşıma almam.
  Sol hayvan hakları konusunda en umut verici taraf. Bu yüzden siyasi bir kimliğim de var siyasi kimliğinin üstünde doğrularım da var.

  İdeolojiler ve fikirler din değildir
  Yaşarlar, gelişirler ve evrilirler.

  Vegan bir partinin taban bulacağını sanıyorsanız ütopyanızda tatliş tatliş rüyalar görüyorsunuzdur. Gerçek dünyada yapılması gereken solun evrimine Vegan blince doğru yön vermek

  Ps: sol dediğimi militarist ve elitist chp sanmayın.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk