cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 17 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
  • veganlık ve çevrecilik

    kendine çevreci diyen herkesin vegan olmasını beklemek yanlış olmaz sanırım ama veganlar çevreci midir? vegan hesapları ve sosyal medya paylaşımlarını incelediğimde tam tersi bir durumu gözlemliyorum. Sözlük sakinlerinin görüşlerini merak ediyorum.

    muhtemelen değildir, "çevrecilik" kavramının tanımını belirtmek belki de sınırlandırıp, kalıplara sokmak gerekebilir böyle bir argümanda, bunu yapmazsak ve çevreciliği "çevreye sıfır zarar vererek yaşamak" olarak alırsak, dünya nüfusunun 'unun nasıl çevreci olmadığımıza burada fikir alışverişi için kullandığımız teknolojiden, cep telefonlarından, internetten, uydulardan, roketlerden bahsederek başlayabiliriz. ancak geri dönüşüm, sürdürülebilirlik vb. günümüzde içi hem anlam olarak hem uygulama olarak boşaltılmış kavramları, tam layığı ile uygulayarak hayatımıza sokabilirsek, çoğu insanın rahatlıkla çevreye zarar vermeden yaşayabileceğini söyleyebiliriz sanki.

    birbirinden ayrılmaz iki parçadır. vegansan çevreci de ol ya da çevreciysen vegan da ol ki tüm argümanların tutarlı olsun. ama tutarlı olmakla ilgili bir kaygısı olmayan insanların (ki kimse tutarlı olmak zorunda değil) çok da kafaya takmasına gerek olmayan kavramlardır.
    vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk