cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 18 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • veganlık aktivizmi yapan ama vegan olmayan insan

  /
  2
  geçen bi sosyal medyada at binenini gördüm şok oldum. yazıp sormak istedim de enerjim yoktu. vegan numarası mı yapıyorlar yoksa veganlığı mı bilmiyorlar çok ilginç.
  vegan olma sürecindeyse ya da vegan gruba yeni katılıp veganlığı onlardan öğrenmeye çalışan meraklı biriyse ,vegan olma ihtimali varsa vegan arkadaşların dışlamaması gereken hayvanlar için bir insan bir insandır diyip kazanmaya çalışmamız gereken insandır.Fakat vegan olmama konusunda ısrarcı ve aktivizm yapıyorsa yüksek ihtimal sinsi bir sabotajcıdır. Bu insan ile ilişkiler kesilmelidir çünkü aktivizme zarar verir.

  Nasıl olur da bir insan kendi bile inanmadığı herhangi bir konuyu savunabilir hayret bişey .
  Henüz tam anlamıyla vegan olmayan ama ciddi manada o yola girmeye çalışan tanıdıklarım var. Sosyal medyalarında vegan paylaşımlar yapmaları açıkcası beni memnun ediyor. Ben bu şekilde kendilerini bu yolda daha çok motive ettiklerini düşünüyorum.
  kendini bildi bileli kullanmaya, tüketmeye alışkın olduğu ve çevresi tarafından alıştırıldığı ürünler ile masum alternatifleri arasında aşama kaydeden, en azından kaydetmeye çalışandır; ben öyleyimdir mesela.
  bundan gurur duyuyorum demiyorum, ama en azından çabaladığımı biliyorum.
  benim için geçerli değil ama bu söylemlerle kazanabileceğiniz insanları üzebileceğinizi ve kaybedebileceğinizi düşünerek konuşmak gerektiğini düşünüyorum.
  dipnot:işi gücü şov olanları dışarıda tutuyorum, onlara atış serbest
  "sempatik" bulduklari icindir. şöyle derler genellikle; veganlığı savunuyorum ama nasıl yapabiliyorsunuz ya. gercekten takdir ediyorum sizi.

  ''Bir şeyleri değiştirmek isteyen insan, işe önce kendinden başlamalıdır.'' SÖZÜNÜ GECE-GÜNDÜZ EZBERLEMESİ GEREKEN İNSANDIR. VEGANLIK BİR TREND, BİR ŞOV DEĞİLDİR! Veganlık sömürüye karşı etik bir duruştur.

  önyargılı olmayınız . vegan olmadan önce veganların doğruyu yaptığını, doğru olanın onların tavrı olduğunu biliyor ve vegan olamasam bile sonuna kadar veganları desteklemem gerektiğini düşünüyordum.

  uyuşturucu satmayan ama esnafı haraca kesen mafya babası tribi gibi ama gerçekten vicdani bir mücadeleydi bu. belki onların da öyledir.

  arada bir böylelerine denk geliyorum twitter'da. "olamıyoruz ama haklı olan veganlar" diyen insanlar.

  hiç olmazsa bu insanlar size karşı dangalak, uydurma, gönüllü tetikçi tipler gibi karşı argüman üretmiyor. kendisini de eleştiriyor.

  kınamayınız böyle insanları. kamuoyu oluşturur, gün gelir kendisi de olur.


  herkes böyle vegan olmuyor mu zaten? kaçınız vegan ailede büyüdü?

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk