cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • veganlık aktivizmi yapan ama vegan olmayan insan

  geçen bi sosyal medyada at binenini gördüm şok oldum. yazıp sormak istedim de enerjim yoktu. vegan numarası mı yapıyorlar yoksa veganlığı mı bilmiyorlar çok ilginç.
  vegan olma sürecindeyse ya da vegan gruba yeni katılıp veganlığı onlardan öğrenmeye çalışan meraklı biriyse ,vegan olma ihtimali varsa vegan arkadaşların dışlamaması gereken hayvanlar için bir insan bir insandır diyip kazanmaya çalışmamız gereken insandır.Fakat vegan olmama konusunda ısrarcı ve aktivizm yapıyorsa yüksek ihtimal sinsi bir sabotajcıdır. Bu insan ile ilişkiler kesilmelidir çünkü aktivizme zarar verir.

  Nasıl olur da bir insan kendi bile inanmadığı herhangi bir konuyu savunabilir hayret bişey .
  Henüz tam anlamıyla vegan olmayan ama ciddi manada o yola girmeye çalışan tanıdıklarım var. Sosyal medyalarında vegan paylaşımlar yapmaları açıkcası beni memnun ediyor. Ben bu şekilde kendilerini bu yolda daha çok motive ettiklerini düşünüyorum.
  kendini bildi bileli kullanmaya, tüketmeye alışkın olduğu ve çevresi tarafından alıştırıldığı ürünler ile masum alternatifleri arasında aşama kaydeden, en azından kaydetmeye çalışandır; ben öyleyimdir mesela.
  bundan gurur duyuyorum demiyorum, ama en azından çabaladığımı biliyorum.
  benim için geçerli değil ama bu söylemlerle kazanabileceğiniz insanları üzebileceğinizi ve kaybedebileceğinizi düşünerek konuşmak gerektiğini düşünüyorum.
  dipnot:işi gücü şov olanları dışarıda tutuyorum, onlara atış serbest
  "sempatik" bulduklari icindir. şöyle derler genellikle; veganlığı savunuyorum ama nasıl yapabiliyorsunuz ya. gercekten takdir ediyorum sizi.

  hepsini aynı kefeye koyamayız. kimisi prim uğruna bir felsefeyi aksesuar olarak kullanandır, kimisi de adım adım paylaştıkça cesaret kazanıp bize yaklaşandır. kimin hangi amaçla paylaşım yaptığını tahlil edebileceğimizi düşünüyorum.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk