cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

7 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • veganların oyunlarda sergiledikleri tavırlar

  şimdi diyebilirsiniz ki sen kafayı mı yedin, bilmiyorum sanırım hepimizde benzer yatkınlıklar vardır. vegan olmadan önce oynadığım balık tutma, avcılık vb oyunları komple bırakmakla beraber, hayatta kalma temelli oyunlarda da vegan hayatta kalmaya çalıştığımı fark ettim, öyle hayvan derisinden giysileri falan kullanmayıp, oyunda gerçek hayattakine kıyasla çok ama çok daha kısıtlı olan yemeklerle mücadelemi verdim hep. vardır elbet bu tavrı sergileyen başka veganlarda, umarım vardır yani (bkz:swh)

  bir kaç yıl öncesine kadar bende gerçek hayatın yansımasını oyunlarda yaşamaya çalışıyordum. RDr 2 bile oynamamıştım hayvan avlayıp derisini yüzme olayı falan yüzünden. bu ay rdr aldım, god of war oynadım; god of war oynarken yüzlerce yaratık kestim, rdr 2 oynarken onlarca hayvan ve insan öldürdüm. aradaki farkı bilmek gerekiyor sanırım. bir çocuğun ciddiye alması ve örnek alması gibi bu davranışları ciddiye almayın. 1900'lerde kovboyu oynadığım oyunda düelloda yapacağım, avlanacağımda tabi ki.

  bir diğer görüşte şu olabilir, bu tarz oyunları desteklememek gerekir çünkü hayvan kullanımı normalize ediliyor. her ne kadar doğru bir görüş olsa da oyunlara gelmeden önce tv bile izlememek, reklam izlememek falan gerekir ki bu durumu destekleyen neler var oyunlardan önce. navegan bir markadan tshirt almaya kadar gider bu tartışma.

  edit: imla

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk