cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

17 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Veganlara yönelik algı operasyonları

  Özellikle kurban bayramında çok fazla saldırıyorlar ama bugün okuduğum bir yorum bu zamana kadar en zararsız ve komik olanıydıa" Hayvanlara en çok zararı veganlar verir çünkü onların otunu yiyor "diye gülümsetti :)

  "Geçmiş olsun vegansan dinden çıkmış oldun" (ben Allah değilim ama ben karar verdim, ne olmuş). Gerekçe de Kur'an'da geçen birtakım ayetler. İnançlı bir vegan olarak söyleyebilirim ki İslam dini de düşünmeyi emreder.

  - kur'an'ın ayetleri, baskıcı politika benimseyen emeviler tarafından değiştirilmiş olabilir

  - Kur'an'ın ayetleri, tercüme edilirken kasten veya yanlışlıkla bağlamından koparılmış olabilir.

  Bu durumda yapılması gereken, aklı ve mantığı da rehber edinerek ayet hükümlerini anlamaya çalışmak.

  Alıngan olduğumu düşünebilirsiniz ama belediyeler bile paylaştıkları vegan bir yemeğin daha sonra içinde yumurta olduğunu öğrenince veganlara ‘maalesef siz yiyemezmişsiniz veganlar’ tarzında bir paylaşım yapması bile insanların,biz vegan azınlığı yemek bulamadığı için komik duruma düşmeye meyilli kişiler olarak görüp gözlerinde vegan olmayı eziklik,dışlanmışlık gibi algılamalarına neden oluyor. zaten bu tür algı işlerini hep yemek üzerinden yapıyorlar veganlığın sadece yemeklerle ilgili olmadığını da açıklamak anlatmak bu tür espirilere maruz bırakılınca ciddiye alınmıyor. insanlar gerçekten ne yedikleriyle ciddi bir takıntı yaşıyorlar ve et yediği için özgüvenli olduğunu düşünen çok fazla insan var. herkesin eline etin cinsel politikasını tıkıştırıp okuyana kadar bir odaya kapatmak bu algıyı yıkmanın tek yolu gibi görünmüyor değil bana.

  bitmeyecektir, uzun bir süre devam edecektir. her zaman olduğu gibi değişim kaçınılmazdır ve dirençle karşılaşır. dünyanın dengesi bozuldu, herkes farkında ve insanlık, bu gezegende var olmaya devam etmek istiyorsa, bu değişime muhtaç.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk