cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 15 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan straight edge

  Vegan Straight Edge, hardcore punk sahnesinden doğmuştur, ancak kesinlikle bu sahneyle sınırlı olmayan bir yaşam tarzıdır. Vegan Straight Edge gruplarının geniş bir kitle tarafından dinlendiği 90'lar, ALF (Animal Liberation Front) için doruk noktası olmuştur. Vegan Straight Edge, aşağıdaki niteliklerle tanımlanır:

  1. Vegan olmak.

  2. Sigara ve alkol dahil olmak üzere her türlü keyfi uyuşturucu kullanımını reddetmek.

  3. Serbest ilişki içerisinde bulunmamak.
  Bence hardcore/punk dinleyen herkes içten içe straight edge muhabbetini bi araştırıp işin içinden çıkamamıştır. Zaten kafayı buna takmışken, vegan olduğumdan beri instagram'dan sinsice xvx hesapları gözetliyorum. Alkol sevmem dışında bi sıkıntı yok, onun dışında sadece saygı duymakla yetiniyorum. Vegan alkol yapmasalarmış.
  bunların bazıları kürtaj karşıtı falan olabiliyor. baktığın zaman güzel bir anlayış ama tutup da buna isim vermek, sXe yemini etmek falan gereksiz bana sorarsanız. bir de bazıları bu konuda militanlaşıp kürtaj kliniği, mezbaha vs. kundaklamaya kalkabiliyor. en nihayetinde saygı ve sempati beslediğim kimselerdir.
  sanki vegan mormonlar desek daha doğru olur gibime geliyor. üç maddede her türlü aslında hayat kalitemizi doğrudan arttırsa da bunu bir kural için yapmak zor gelir.

  serbest ilişki maddesi kişiseldir. straight edge sigara, alkol ve uyuşturucu kullanımını reddeder. çoğu straight edge vegan ya da vejetaryendir fakat straight edge olmak için bunlar zorunlu değildir önemli olan 3 zararlı maddeden uzak durmaktır. onun dışında kafein ve evlilik öncesi ilişkiyi ya da direkt cinsel ilişkiyi reddedenleri de vardır fakat bunlar kişinin kendi tercihidir.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk