cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan sözlük

  /
  5

  11.10.2019 tarihinde "barış tabağında başlar" sloganı ile açılan, veganlıkla ilgili mekan, ürün, marka, kişi, kavram vb konularda insanların fikir ve tecrübelerini paylaşabileceği platform. sözlüğün instagram hesabı için tıklayınız. twitter hesabına ise buradan ulaşabilirsiniz.


  2. nesil yazar limiti olan 1000 yazar sayısını geçerek 3. nesil yazar kayıtlarına devam etmektedir.

  Giderek daha güzel yaşanılası bir sözlük olacağı şüphesizdir ancak vejeteryanlıkla ilgilidir demek zorunda olunmaması gereken veganların zaten bildiği naveganlarınsa adamlar haklı hocam demesini sağlayan bilgi kaynağı sosyal mekan
  "Devamını oku' butonunun çalışmadığı, entryleri tamamen okuyamadığım, yavaş yavaş gelişecek, geliştiğinde de harika bir yer olacak olan sözlük.
  sözlük konseptini seven veganlar için çok tatlı olmuş gerçekten. arayüzü ve amblemi çok sevdim. umarım piyasadaki default sözlük klonlarının hepsinde olan o iğrenç arayüze geçmez, bu kendine has bu minnoş arayüzle kalır hep.
  İkinci nesil yazar olarak bir süredir aktif olarak kullandığım sözlük.

  Bir an önce daha fazla büyümesini istediğim sözlüğümüzle ilgili bazı eleştirilerim olacak.

  Bir sözlüğü sözlük yapan "Sözlük formatı" dır. bazı başlıklar sözlük formatına uymamaktadır. Örneğin; " estetik operasyonlar vegan mı" diye bir başlık sözlüklerde açılamaz. Bu ancak forum sitesi formatına uygun olacaktır. Söz konusu başlık "estetik operasyonlar ve veganlık" olarak değiştirilmelidir.

  Yine önemli bir "sözlük formatı" da girilen entrylerin "tanım" içerme zorunluluğudur. Yapılan dilbilgisi yanlışları özellikle noktalama işaretleri yanlışları göz kanatacak boyutlara ulaşabilmektedir.

  Ekşi sözlüğün eski kalitesini yitirmesinin nedeni bu format ihlallerine moderatörlerin zamanında müdahale etmemesidir. Vegan sözlüğün sanırım bir moderatör ekibi yok. En kısa zamanda bu konuda bir çalışma yapılmalıdır.

  Bir de sözlük yazarlarından özel bir ricam olacak. tabi ki istediğimiz başlığı açmak da özgürüz ama son zamanlarda "veganlığı" trend olarak algılayan "az ünlü" insanlar belirdi. Her yalandan veganım diyene burda başlık açıp nemalanmasına müsaade etmesek.
  Günlük girilen entry sayısının azlığı üzmektedir.

  Yazar arkadaşların biraz daha gayretli ve özverili olması, sözlük yönetiminin ise sözlüğü canlandırmak için strateji oluşturması gerekmektedir. Yönetime tavsiyem "soru-cevap aparatı" ya da "sorunsallar" tarzı diğer sözlüklerde gördüğümüz ve yazarların daha interaktif sözlük kullanımını sağlayan bir bölüm oluşturmaları.
  bir önceki yazarımızın yazdıklarına katılıyorum, soru-cevap aparatı çok işimize yarayabilir. böylelikle sadece entry değil sorularımızı da sorup daha iyi faydalanabiliriz.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk