cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

7 + 5 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan peynir

  /
  2
  veganlığa geçiş aşamasında sık duyulan bir argüman olarak "ay ama ben peynirsiz yapamam" diyen arkadaşım yüzünden birsürü vegan peynir almak durumunda kaldım. Bana göre de hiç yemesem bir şey kaybetmeyeceğim bir konu vegan peynir ancak bu alanda ar-ge yapan insanlara da çok teşekkür etmek lazım. Geçiş aşamasını hızlandırıyorlar sanıyorum. İnsanlar bir yemeğe kaşar gibi eriyen peynir koyunca daha lezzetli olduğunu düşünüyorlar gibi. O yüzden bu işlerin piyasasının gelişmesine kızamıyorum takdir bile ediyorum. Aslında işlenmiş paketli besinlerden korkup kaçmak istiyorum...
  Ne kadar sağlıklı bilemiyorum çünkü ama sheesediye bir marka beyaz peynirin aynısını yapmış sevgili vegan arkadaşlarımla paylaşmak isterim belki ihtiyacınız olur bir gün.
  PEYNİR Adı bile farçadan sütden yapılmış demek...inanın bir iki defa dener gibi oldum,KUSACAKTIM,,, adının peynir olması yetti..DİL İDEOLOJİ ÜRETİR, ESKİ ALIŞKANLIKLARI BIRAKMADAN yeni hayattan zevk alamassınız...ağız tadı çoook kültürel bir olgudur, eskimolaın çiğ balık yemesi gibi😀😁🤕çinin bazı eyaletlerinde köpek yenmesi gibi -ki ağız tadı kültürü de ideolojiktir, kuzuyu yiyen köpekten iğrenir...hele ki salyangoz... Bu örnekler çoooook artabilir, sırf ağız tadım devam etsin diye hayatı zorlamaya gerek yok, o başlıkta dediğiniz sütten yapılan sümüksü pasta da hayatınızda olmayıversin... Veganlara düşman olan nonvegan kÜltürün terimleriNİ de yeniden üretmeyelİm lütfen, tekrarda fayda var, DİL İDEOLOJİ TAŞIR VE YENİDEN ÜRETİR
  vegan olmadan önce peynir tüketmezdim, vegan olduktan sonra nedense tüketmem gerekliymiş gibi evde yapıyorum, piyasadaki her vegan peyniri alıp deniyorum ki yararlı olduklarını sanmıyorum evde yapmak daha iyi. hazırlardan sevdiğim bir marka var onu alıyorum bazen, tosta pizzaya güzel oluyor ama sevmediğim şey paket açıldıktan sonra beş gün içinde tüketin ibaresi, üç yüz gram peynir bitmiyor arkadaş beş günde.
  Trakya çiftliğin sade krem peynirini lezettli bulmuştum ama içindekilerde bir ben yokum. O nasıl içerik öyle. Diger peynirleri ise sıradan kalitesiz peynir tadında. İndirim olunca veya kampanya varsa alıp koyuyorum kenara.
  Veganlığın başlarında ayıla bayıla koşarak aldığım gerçekten hiçbir şeye benzetemeden ağlayarak yediğim şey. Evde yapmayı denedim ııı-hııı olmuyor. Hiç yemem daha iyi. Aradığım bir şey de değil kendisi.
  Vegan olurken beni en çok korkutan peynir tutkumla nasıl başa çıkacağımdı. Hele de benim gibi aroması yüksek tulum, ezine tarzı peynirlerin mühtelasıysanız vegan peynirlerin tatmin etmeyeceğini bilirsiniz. Şimdiye kadar sadece trakya çiftliğinin sade ve biberli peynirlerini denedim ve hiç haz etmedim. Vegan peynir konusunda tüm önerilere açığım hala kafamdan atamadığım, yokluğunu hissettiğim tek şey peynir.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk